Dopłacimy do starych niemieckich elektryków. Rząd Tuska będzie ratował Berlin! » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Jarosław Kaczyński dla "Gazety Polskiej": Mamy bardzo realną szansę na utrzymanie władzy

- Musimy być zdeterminowani i zmobilizowani. Paradoksalnie największym wyzwaniem, z którym musimy się zmierzyć, jest brak wiary części naszego środowiska w zwycięstwo i utrzymanie rządów. I to brak wiary oparty na dość irracjonalnej przesłance - mówi "Gazecie Polskiej" prezes PiS Jarosław Kaczyński.

MARIUSZ TROLINSKI STUDIO

W obszernym wywiadzie, jakiego Jarosław Kaczyński udzielił "Gazecie Polskiej", szef PiS został m.in. poproszony o ocenę szansy na utrzymanie władzy przez Zjednoczoną Prawicę.

Kaczyński odpowiedział, że ocenia ją jako bardzo realną.

Bardziej realną niż wygrana naszych przeciwników i utworzenie przez nich rządu. Musimy być zdeterminowani i zmobilizowani. Paradoksalnie największym wyzwaniem, z którym musimy się zmierzyć, jest brak wiary części naszego środowiska w zwycięstwo i utrzymanie rządów. I to brak wiary oparty na dość irracjonalnej przesłance. Z jakiegoś powodu część ludzi uwierzyła, że w Polsce nie da się utrzymać władzy przez dłużej niż dwie kadencje. Dała sobie wmówić taki absurdalny i bardzo szkodliwy dla nas przekaz, a on nie ma żadnego potwierdzenia w historii Europy. Jest mnóstwo przykładów na wielokadencyjne rządy. Jakaś grupa ludzi dała sobie wmówić, że to się nie może udać.

Szef PiS dodał:

Taki negatywny przekaz suflują im media, jak choćby wspomniany wcześniej portal, który skazał mnie na 700 tysięcy złotych. Niestety mamy do czynienia z kontrfaktyczną rzeczywistością serwowaną przez część mediów.

Całość wywiadu z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim TYLKO w tygodniku "Gazeta Polska". W sprzedaży już od 21 grudnia!

 Źródło: Gazeta Polska

 

#Jarosław Kaczyński #wybory parlamentarne

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Katarzyna Gójska,Tomasz Sakiewicz
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo