Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Beata Szydło o atakach na papieża Polaka: Trzeba wreszcie powiedzieć "dość". Jan Paweł II się obroni

Była premier Beata Szydło w "Gościu Wiadomości" mówiła o obowiązku obrony św. Jana Pawła II. "Uderzenie w Jana Pawła II to jest uderzenie w wartości, które są dla nas, Polaków, święte, wartości, które stanowią podwaliny naszego społeczeństwa" - podkreśliła, stwierdzając, że dla niej ataki na papieża Polaka są bulwersujące i niezrozumiałe, a cała ta sytuacja "nie mieści się w głowie" osobom z innych krajów. "Chodzi w tym przypadku o czystą kalkulację polityczną, o wykorzystywanie ataku na papieża w bieżącej walce politycznej" – oceniła Szydło.

Beata Szydło
fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Była premier powiedziała, że ataki na Jana Pawła II stanowią również "osłabianie polskiej suwerenności".

To jest uderzenie w wartości, które są dla nas święte, wartości, które stanowią podwaliny naszego społeczeństwa, naszego narodu, które są ważne dla Polaków

– zaznaczyła była premier.

Przyznała, że nawet dla osób, które nie są wierzące, czy nie są praktykującymi katolikami, Jan Paweł II jest postacią, której należy się szacunek. "Zrozumienie wielkości jego dzieła jest powszechne" – dodała. Zwróciła uwagę, że "z politycznego punktu widzenia Jan Paweł II przyczynił się do tego, że w Polsce i w krajach naszego regionu nie ma już komunizmu".

Jak zaznaczyła Szydło, "naszym obowiązkiem jest stanąć go bronić".

- Jan Paweł II się obroni. Natomiast to my – Polacy – bardziej potrzebujemy zjednoczenia się wokół jego postaci. Może to będzie też jakieś otrzeźwienie i refleksja dla tych, którzy tak strasznie skłócają nasz naród, że trzeba wreszcie powiedzieć: Dość!

– oceniła była premier.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Beata Szydło #Jan Paweł II

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
mk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo