Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

Forum Klubów Gazety Polskiej. Beata Szydło o nagonce na Jana Pawła II: Musimy powiedzieć zdecydowane "nie"

Trwa Forum Klubów "Gazety Polskiej" województwa świętokrzyskiego. Kolejnym gościem klubowiczów była europoseł Beata Szydło, była premier. Szydło mówiła m.in. o ostatnich atakach na św. Jana Pawła II. Pochwaliła przy tym Kluby Gazety Polskiej za inicjatywy, które mają na celu obronę dobrego imienia papieża Polaka.

Europoseł Beata Szydło spotkała się z klubowiczami
fot. Niezalezna.pl

"Niezwykły czas przed nami" - powiedziała była premier rozpoczynając spotkanie z Klubowiczami. Podkreśliła, że ostatnie lata były trudne z powodu COVID-u czy wojny. To jednak nie wszystko...

Do tego wszystkiego mamy bulwersujące wydarzenia, pokazujące, w którym kierunku PO i Tusk chcą prowadzić politykę. Hejtu, agresji, niszczenia wartości. Naszym obowiązkiem jest bronienie dobrego imienia Jana Pawła II, wartości, na których zbudowany jest świat. Musimy pokazać, że jest środowisko, które nie pozwoli zawłaszczyć symbolu, jakim jest Karol Wojtyła, święty Jan Paweł II. To współczesny fundament, na którym nasz świat jest zbudowany.

– powiedziała Beata Szydło.

Beata Szydło spotkała się z Klubami Gazety Polskiej

Europoseł Szydło podkreśliła, że rozmawiała ostatnio ze swoim politycznym kolegą z Finlandii, który wskazał, że nie rozumie, dlaczego atakuje się św. Jana Pawła II, gdyż jest on "symbolem całego świata". - Świat to rozumie. Gdyby nie Jan Paweł II i Ronald Reagan nie byłoby takiego ładu w świecie.

Donald Tusk i wspierające go media, opozycja, z buciorami wkracza w ten świat, próbuje zniszczyć ten symbol. Musimy powiedzieć zdecydowane "nie". Chciałam podziękować Klubom "GP", bo wiem, że państwo podejmujecie różne akcje w obronie dobrego imienia papieża.

– dodała była premier.

Szydło zauważyła, że ważna była ustawa Sejmu podjęta w obronie najwybitniejszego Polaka w historii.

Chciałoby się, żeby taka ustawa przyjęta została przez aklamację. Ale widzieliście, co tam się działo: poza tymi, którzy byli przeciw, byli tacy, którzy nie mieli odwagi stanąć w obronie papieża. Jedna odważna posłanka PO, która stanęła w prawdzie

– podkreśliła.

Spotkanie z Beatą Szydło poprowadził red. Tomasz Sakiewicz

"Dobrze, że są takie środowiska, jak Kluby Gazety Polskiej, które potrafią mówić o trudnych sprawach i bronić naszych wartości, naszych zasad" - stwierdziła Beata Szydło. Odniosła się również do Marszu Papieskiego, który współorganizują Kluby Gazety Polskiej: "Granica została przekroczona. 2 kwietnia na pewno trzeba pokazać nasze wsparcie, poparcie i manifestację naszych uczuć, wartości, polskości. Niszczenie Jana Pawła II to niszczenie Kościoła, chrześcijaństwa, wartości. To też niszczenie polskości".

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Forum Klubów Gazety Polskiej #Kluby Gazety Polskiej #Beata Szydło

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo