Przekaż 1,5% na media Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy! Dowiedz się więcej »

W Sejmie "nie" dla procedowania projektu ws. wakacji kredytowych. "Zamiast pracy żarciki Hołowni o AGD"

Przy akompaniamencie dowcipkowania ze strony marszałka Sejmu, sejmowa większość odrzuciła wniosek o uzupełnienie obrad o procedowanie projektu rządowego dot. wakacji kredytowych. - Miał być wczoraj na komisji, ale z niewiadomych przyczyn go zdjęto. Nie wiadomo czy, kiedy i w jakiej formie wróci - komentuje poseł PiS, Wojciech Zubowski.

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia
Tomasz Hamrat - Gazeta Polska

Dziś w trakcie obrad Sejmu poseł PiS, Zbigniew Kuźmiuk, zgłosił wniosek formalny o przerwę i uzupełnienie obrad o procedowanie projektu rządowego dot. wakacji kredytowych. Projekt został skierowany przed dwoma tygodniami do pierwszego czytania w sejmowej Komisji Finansów Publicznych.

- Wczoraj, z niejasnych powodów, a właściwie bez powodu, komisja odwołała posiedzenie i nie wiadomo, kiedy się odbędzie. Po zapewnieniu marszałka Sejmu o likwidacji zamrażarki w swoim gabinecie, taka zamrażarka pojawiła się u przewodniczących komisji. Ten projekt jest niesłychanie pilny i ten projekt powinien być uchwalony już. Inaczej ponad milion gospodarstw domowych zostanie po prostu na lodzie, to sytuacja niedopuszczalna - powiedział Kuźmiuk.

Odniósł się także do projektu złożonego przez przedstawicieli większości sejmowej.

- Dotyczy on tylko 50-60 tys. gospodarstw domowych, widać jak traktujecie młodych Polaków, którzy pożyczyli na pieniądze na mieszkanie, co powiecie mieszkańcom Jagodna i Wilanowa

– dodał poseł.

W głosowaniu, odrzucono wniosek złożony przez Kuźmiuka.

- Sejmowa większość właśnie odrzuciła wniosek o uzupełnienie porządku obrad o projekt ustawy „wakacje kredytowe”. Miał być wczoraj na komisji, ale z niewiadomych przyczyn go zdjęto. Nie wiadomo czy, kiedy i w jakiej formie wróci - skomentował na Twitterze poseł PiS, Wojciech Zubowski.

 

Oglądaj TV Republika na YouTube

 

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#wybory 2023 #Sejm RP #Zbigniew Kuźmiuk

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
md
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo