Przekaż 1,5% na media Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy! Dowiedz się więcej »

„To zamach na prawa obywatelskie“. Ozdoba zapowiada poprawki do energetycznego projektu KO

- To jest absolutny zamach na prawa obywatelskie. Zastanówmy się, co przyświecało tej idei i skandalicznym regulacjom - mówił na konferencji prasowej w Sejmie minister Jacek Ozdoba o projekcie Koalicji Obywatelskiej dotyczącym zmiany w ustawie o cenach energii. Polityk zaznaczył, że Solidarna Polska nie pozwoli, aby dokument wszedł w życie w obecnym stanie.

Jacek Ozdoba
Zbyszek Kaczmarek - Gazeta Polska

- Do laski marszałkowskiej pod przykrywką zamrożenia cen energii trafiają przepisy, poprawki do ustawy, które dają możliwość lokalizowania wiatraków bliżej rezerwatów, parków narodowych, zabudowy wielorodzinnej. Tak naprawdę stwarzają nieograniczoną możliwość instalacji wiatraków w całym kraju. To jest afera wiatrakowa i powinna być natychmiast wyjaśniona - stwierdził Ozdoba. 

Polityk zażądał wyjaśnień od przedstawicieli Koalicji Obywatelskiej i Polski 2050, jaka firma przyniosła do nich te poprawki. - Jeżeli dziś, w pierwszych de facto dniach, czy w pierwszych tygodniach parlamentu, mamy sytuację, że wygrywa jakieś lobby i większość parlamentarna coś takiego przedstawia, to jest to zatrważające - stwierdził.

Zamach na prawa obywatelskie

Ocenił, że poprawki nie tylko będą miały negatywne skutki na środowisko naturalne, ale i życie Polaków. - To jest absolutny zamach na prawa obywatelskie - podkreślił. 

"Jako Suwerenna Polska będziemy składać absolutnie do tego projektu również poprawki, które będą likwidowały szkodliwe, niebezpieczne, lobbystyczne rozwiązania afery wiatrakowej"

– zapewnił.

Obecny na konferencji poseł Sebastian Łukaszewicz ocenił, że projekt opozycji ma na celu de facto "wywłaszczanie Polek i Polaków z ich domostw" na rzecz budowy wiatraków. - Dziś Platforma Obywatelska, koalicja prawdopodobnie spłaca długi. Pytanie wobec kogo spłacają długi, dlaczego, kiedy jeszcze nie zdążyli sformułować rządu, chcą budować farmy wiatrowe w pobliżach parków, czy wywłaszczać ludzi pod budowę farm wiatrowych - powiedział.


 Źródło: niezalezna.pl

 

#OZE #afera wiatrakowa

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo