Unijni ekoszaleńcy zrujnują Polaków » czytaj w najnowszym numerze #GazetaPolska! Więcej »

Portfele milionów Polaków zagrożone. Premier do Hołowni i do Hennig-Kloski: "Weźcie się do pracy"

Premier Mateusz Morawiecki ostro skrytykował działania sejmowej komisji finansów publicznych, która mimo pilnej potrzeby zajęcia się tematem wakacji kredytowych sama zrobiła sobie... wakacyjną przerwę. Tym samym miliony polskich rodzin, które oczekują na decyzję w sprawie kontynuacji wakacji kredytowych, trwają w oczekiwaniu na jakiekolwiek decyzje w ich sprawie. Premier w swoim wpisie na Facebooku skierował apel do Pauliny Hennig-Kloski i marszałka Sejmu, Szymona Hołowni: "Weźcie się do pracy!".

Mateusz Morawiecki
Twitter/Mateusz Morawiecki - Twitter/Mateusz Morawiecki

Komisja finansów publicznych miała w planach omówienie dzisiaj dwóch projektów ustaw ws. przedłużenia wakacji kredytowych. Jeden z nich został wniesiony przez grupę posłów Polski 2050-Trzecia Droga, drugi natomiast przygotował rząd Mateusza Morawieckiego. Wszystko wskazywało na to, że komisja podejmie decyzje, które pomogą milionom Polaków. Jednak posiedzenie komisji zostało odwołane, a poselski projekt ustawy wycofany.

Premier Morawiecki w swoim wpisie na Facebooku skomentował: "Z powodu rządowego projektu Prawa i Sprawiedliwości o wakacjach kredytowych sejmowa komisja finansów udała się na wakacje". Dodając następnie:

"Pani Paulina Hennig-Kloska i panie Marszałku Szymon Hołownia przypominam, że miliony polskich rodzin, ich portfele i rachunki nie mogą czekać! Weźcie się do pracy!".

Cuda w Sejmie

Zaskoczenia nie krył także Waldemar Buda, były minister rozwoju i technologii. "Dzieją się naprawdę cuda! Dzisiaj o 17.00 mieliśmy pracować nad wakacjami kredytowymi. Są dwa projekty. Prolobbystyczny bankowy przedłożony przez Platforma Obywatelska i Szymon Hołownia dla garstki osób i rządowy dla miliona osób. A teraz kalendarium zdarzeń z kilku godzin. Rano pani Paulina Hennig-Kloska rezygnuje z prezentowania projektu. Po dwóch godzinach kolejna osoba wycofuje projekt. Następnie około 13.00 Przewodniczący odwołuje komisję!" - napisał na Facebooku. "Czegoś takiego jeszcze w polskim Sejmie nie było!" - podsumował Buda.

Skandaliczne decyzje

Buda w swoim wystąpieniu na konferencji prasowej w Sejmie ocenił, że obserwuje "cały ciąg skandalicznych decyzji, które obnażają przygotowanie się opozycji do rządów". W szczególności skrytykował postępowanie Pauliny Hennig-Kloski (wiceszefowej Polski 2050), które jego zdaniem budzi poważne wątpliwości natury etycznej, prawnej i lobbystycznej. Buda zażądał natychmiastowego wznowienia prac komisji i pracy nad wakacjami kredytowymi.

 Źródło: niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
wg
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo