Ludzie Tuska studzą optymizm środowiska Hołowni. Nie wierzyli w niego i... w tej kwestii niewiele się zmieniło

Choć Szymon Hołownia został marszałkiem Sejmu, to Platforma Obywatelska już studzi optymizm środowiska Polski 2050. Posłanka Kinga Gajewska przyznaje wprost, że nie wierzyła w Hołownię, twierdzi też, że jej kandydatem na prezydenta RP jest Rafał Trzaskowski.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Szymon Hołownia
Zbigniew Kaczmarek - Gazeta Polska

Po tym jak Szymon Hołownia został wybrany marszałkiem Sejmu RP, pojawiły się głosy, że w 2025 roku może chcieć on kandydować na prezydenta RP - tym bardziej, że marszałkiem ma być rotacyjnie i właśnie w roku wyborów prezydenckich zmienić ma go Włodzimierz Czarzasty. 

Pojawiły się więc głosy, że Hołownia mógłby być wspólnym kandydatem opozycji, lecz wszystko na to wskazuje, że... nie będzie. Kinga Gajewska z Koalicji Obywatelskiej stwierdziła wprost, że nie wierzyła w to, że Hołownia da sobie radę jako marszałek.

- Myślałam, że sobie nie poradzi, bo jednak nie miał stażu parlamentarnego - podkreśliła w rozmowie z "Rzeczpospolitą". Jej zdaniem, Hołownia jednak dał radę, ale nie oznacza to, że złapał "wyborcze punkty" odnośnie 2025 roku.

Moim i Koalicji Obywatelskiej kandydatem na prezydenta jest Rafał Trzaskowski. Cieszę się, że mamy bogactwo urodzaju, gorzej gdyby nie było nikogo, kto miałby szansę wygrać z kandydatem PiS-u. Mamy szereg ludzi mądrych, ludzi z doświadczeniem, z zaufaniem wyborców. Każdy z nich dostał wiele głosów. Rafał Trzaskowski miał przepiękny wynik w wyborach prezydenckich i kolejne lata wyborów w Koalicji Obywatelskiej udowadniają, że jesteśmy ogromną siłą i ciężko będzie, by jakikolwiek inny kandydat niż Rafał Trzaskowski albo inny kandydat Koalicji Obywatelskiej wystartował w tych wyborach i był na podium

– stwierdziła Gajewska. Wygląda na to, że Gajewska wciąż nie wierzy w ewentualną zdolność Hołowni do bycia wspólnym kandydatem opozycji w wyborach za dwa lata.

Hołownia miał duży żal do Platformy Obywatelskiej

Szymon Hołownia po wyborach prezydenckich 2020 miał żal do Platformy Obywatelskiej o to, że podmieniła kandydata, co - jego zdaniem - pogrzebało szansę na to, by został prezydentem.

To rozdanie mogło się odbyć tylko w inny sposób inaczej i Duda miał szansę nie być prezydentem. Gdyby Platforma nie podmieniała kandydata i pozwoliła Kosiniakowi albo mi, którzy mieliśmy realne szanse, bo mamy bardziej centrowy profil niż Rafał, który ma bardziej lewicowy, powalczyć z Dudą w drugiej turze. I my byśmy z Dudą wygrali

– stwierdził Szymon Hołownia kilka miesięcy temu.

 Źródło: niezalezna.pl, Rzeczpospolita

 

#Szymon Hołownia #Sejm #marszałek #Koalicja Obywatelska

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
mk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo