Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Kopeć opuścił Gowina i dołączył do Republikanów

Senator Tadeusz Kopeć opuścił Porozumienie Jarosława Gowina i zasili szeregi Partii Republikańskiej. Jak powiedział, "jego miejsce było, jest i pozostanie w Zjednoczonej Prawicy". Oficjalnie poinformuje o tym na konferencji w czwartek.

Tadeusz Kopeć
fot. Senat oraz republikanie.org.pl

Byłem jednym z tych, którzy na zarządzie partii Porozumienie, gdy Jarosław Gowin postawił wniosek o opuszczenie Zjednoczonej Prawicy, głosowali przeciw. Moje miejsce było, jest i pozostanie w Zjednoczonej Prawicy. (…) To praktycznie nie była decyzja, a konieczność, która wynikała z mojego sumienia i tego, po jakiej stronie sporu i sceny politycznej chcę być

 – powiedział senator Tadeusz Kopeć.

Polityk powiedział, że podobną decyzję – o przejściu do Partii Republikańskiej – podjęła już zdecydowana większość dotychczasowych członków Porozumienia z okręgu, który obejmuje Bielsko-Białą oraz powiaty bielski, pszczyński, Śląsk Cieszyński i Żywiecczyznę.

Rozwiązało się koło w Cieszynie, wcześniej stało się to też w Żywcu. (…) Trudno mówić mi o konkretnych liczbach, łatwiej o procentach. W skali Śląska około 80 procent działaczy podjęło decyzję o opuszczeniu Porozumienia. Nie mówię, że wszyscy wstąpią do Partii Republikańskiej. Życzyłbym sobie tego jednak, bo to koledzy, z którymi budowaliśmy środowisko polityczne przez sześć lat. Znaczna ich część od ubiegłego tygodnia przystępuje do Partii Republikańskiej

 – powiedział senator Kopeć.

Parlamentarzysta poinformował, że w czwartek w Katowicach oficjalnie zakomunikuje podczas konferencji prasowej o przystąpieniu do nowego stronnictwa. Dodał, że wraz z nim uczyni to radny sejmiku śląskiego Jarosław Szczęsny. 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Tadeusz Kopeć #Senat #Porozumienie Jarosława Gowina #Republikanie

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mt
Wczytuję ocenę...
Wideo