Czy rząd Tuska ma Wielki plan rozbrojenia Polski » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Kidawa i Trzaskowski nie staną przed komisją ds. wyborów korespondencyjnych! „Standardy białoruskie"

- Standardy białoruskie w naszym państwie konsekwentnie utrzymywane na komisji śledczej ds. wyborów korespondencyjnych. Plan pracy komisji dostarczony 10 minut przed, przyjęty bez dyskusji i możliwości uzasadnienia wniosków przez posłów opozycji - przekazał na portalu X Marcin Horała, poseł PiS, członek komisji ds. wyborów korespondencyjnych.

Małgorzata Kidawa-Błońska
Zbyszek Kaczmarek - Gazeta Polska

Komisja śledcza ds. wyborów korespondencyjnych 

Na początku grudnia Sejm przyjął uchwałę ws. powołania Komisji Śledczej do zbadania legalności, wyborów Prezydenta RP w 2020 roku w formie głosowania korespondencyjnego; jej powstanie posłowie poparli jednogłośnie.

Dziś odbyło się posiedzenie tej komisji i jak zaalarmowali politycy PiS - nowa, "demokratyczna" większość, postanowiła wprowadzać "standardy białoruskie" również tam. 

"Standardy białoruskie w naszym państwie konsekwentnie utrzymywane na komisji śledczej ds. wyborów korespondencyjnych. Plan pracy komisji dostarczony 10 minut przed, przyjęty bez dyskusji i możliwości uzasadnienia wniosków przez posłów opozycji"

– zaalarmował Marcin Horała.

Polityk przypomniał, że na prowadzonej przez niego komisji śledczej ds. VAT "posłowie opozycji zawsze mogli przedstawić i omówić swoje propozycje do harmonogramu prac czy świadków, a niektóre z nich były przyjmowane"

"Co będzie dalej? Może zbiry pułkownika Sienkiewicza będą wyrzucać z budynku za niewygodne pytania?"

– zapytał Horała.

Kidawa-Błońska i Trzaskowski na świadków? Ależ skąd!

Posłowie PiS zasiadający w komisji zaproponowali, by przesłuchano Małgorzatę Kidawę-Błońska oraz Rafała Trzaskowskiego. Warto przypomnieć, że Kidawa-Błońska publicznie wskazywała, że "wywaliła wybory majowe". 

"Będę bardzo dumna, jeżeli Rafał wygra, jeśli będę mogła powiedzieć, że miałam w tym swój udział. Bo raz, że wywaliłam wybory majowe i doprowadziłam do nowego otwarcia. I jestem skoncentrowana na tym"

– mówiła obecna marszałek Senatu po tym jak "wymieniono" ją na Rafała Trzaskowskiego w wyborach 2020 roku.

"Nie złożyli na piśmie żadnego wniosku dowodowego" 

Waldemar Buda, poseł PiS, zwrócił uwagę, że "posłowie Dariusz Joński Jacek Karnowski Magdalena Filiks nie złożyli na piśmie żadnego wniosku dowodowego". 

"Chcieli ale...zapomnieli go podpisać"

– dodał.

 Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

 

#bezprawie Tuska #wybory korespondencyjne #marcin horała #Waldemar Buda

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mm
Wczytuję ocenę...
Wideo