Jacek Sasin i Borys Budka starli się w sieci. O ceny prądu! "Proszę się nie kompromitować"

Już wkrótce Polacy zapłacą mniej za prąd - to efekt działań rządu. Nieoczekiwanie, do dyskusji dotyczącej rozporządzenia, jakie się dziś ukazało, dołączył... Borys Budka z Platformy Obywatelskiej. "Odpowiadanie na te Wasze głupoty przestaje być zabawne. Proszę się nie kompromitować" - odparł minister Jacek Sasin.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Jacek Sasin i Borys Budka
fot. Zbigniew Kaczmarek/Gazeta Polska

Sprzedawcy energii elektrycznej mają obniżyć o 12 proc. cenę energii elektrycznej dla gospodarstw domowych wstecznie od początku 2023 r. - wynika z opublikowanego dziś rozporządzenia ministra klimatu.

Senat odrzucił ustawę

Rozporządzenie to reakcja na ruch Senatu, w którym większość ma Koalicja Obywatelska z pozostałymi partiami opozycyjnymi. Senat odrzucił ustawę o gwarancjach finansowych dla NABE, która zawierała zawiera przepisy przewidujące 5-procentową, obowiązującą wstecznie od początku 2023 r., obniżkę cen energii elektrycznej dla gospodarstw domowych i odbiorców uprawnionych, korzystających - w ramach określonych limitów zużycia - z zamrożonych cen.

Sasin kontra Budka - ostre starcie na Twitterze

W związku z zablokowaniem przez Senat ustawy, która zakładała 5% obniżkę cen za energię elektryczną, rząd postanowił wprowadzić rozwiązanie polegające na przyznaniu gospodarstwom domowym przez  sprzedawców energii upustu w wysokości ponad 120 zł. My dotrzymujemy słowa - napisał na Twitterze minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Na słowa ministra zareagować postanowił Borys Budka z Platformy Obywatelskiej. - Kiedy Senat obniżył o 18% stawkę VAT na energię elektryczną, razem ze swoimi PiS-owskimi kolegami odrzuciłeś tę poprawkę w Sejmie. Więc jeśli chodzi o ceny prądu, lepiej zamilcz, hipokryto! - napisał pod postem Sasina. 

Taka postawa spotkała się ze stanowczą reakcją szefa resortu aktywów państwowych.

Odpowiadanie na te Wasze głupoty przestaje być zabawne. Proszę się nie kompromitować. Panie Budka, za Waszych czasów kwestie bezpieczeństwa energetycznego Polaków były ustalane na linii Berlin- Moskwa.

– odparł Sasin.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Jacek Sasin #Borys Budka #ceny energii #kampania wyborcza #wybory parlamentarne

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
mk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo