Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Ile uciułał Donald Tusk z brukselskiej emerytury? Zaglądamy do jego oświadczenia majątkowego

28 tysięcy złotych miesięcznie z samych emerytur otrzymywał Donald Tusk w 2022 roku - wynika ze złożonego przez niego oświadczenia majątkowego. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej posiada na koncie około miliona trzystu tysięcy złotych. Treści oświadczeń posłów opublikowano w piątek wieczorem na ich profilach na stronie internetowej Sejmu.

Donald Tusk
Tomasz Hamrat - Gazeta Polska

Ma, ale nie ma nic

Jeden z najbardziej znanych polskich emerytów w polu zawód wpisał "Przewodniczący Partii Politycznej Platforma Obywatelska RP". Następnie z oświadczenia dowiadujemy się, że Donald Tusk posiada na koncie

  • 112 tysięcy złotych
  • 285 tysięcy euro (na dziś to ok. 1 mln 240 tys. zł)
  • polisę na życie w ERGO Hestia o wartości 300 tys. zł
  • oraz dwie polisy "na życie i dożycie" w Allianz, każdą po 70 tys. złotych.

Dużo mówi się obecnie na temat ustawowego zmuszenia polityków, by ujawnili majątki współmałżonków. Ciekawe, jak wyglądałoby to w przypadku Tuska, który deklaruje, że nie posiada domu, mieszkania, gospodarstwa rolnego, czy innej nieruchomości. Wymienił też tylko jeden przedmiot o wartości powyżej 10 tysięcy złotych. Nie, to nie samochód (nie posiada?) - to zegarek z 2016 roku.

Emeryt dorabiający krocie

Ciekawie wygląda też sekcja "inne dochody", gdzie znajdują się dochody m.in. z emerytury. I tak dowiadujemy się, że z polskiego ZUS-u Tusk pobrał w 2022 roku 52 210 złotych. Dla przeciętnego Polaka to bardzo wysoka kwota, ale były premier prawdziwe kokosy zbiera z Belgii. Oprócz "zwykłej" belgijskiej emerytury, która dała mu tylko 1515 złotych, pobiera też świadczenia z Komisji Europejskiej. Było to 65 000 euro, czyli ok. 283 tys. złotych!

Łącznie daje to pokaźną kwotę 28 tysięcy złotych miesięcznie z samych emerytur!

Tusk to najwyraźniej człowiek pracy, zatem do tak wysokiej emerytury sobie jeszcze dorabia. W Europejskiej Partii Ludowej (EPP) zarobił 331 459 złotych, a do tego dorzucił 177 791 złotych tytułem praw autorskich w Polsce i 1146 zł za granicą, oraz skromne 175 złotych zarobku z tytułu odsetek od oszczędności.


 Źródło: niezalezna.pl

 

#Donald Tusk #emerytura #oświadczenie majątkowe #Sejm #wybory 2023

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo