Przekaż 1,5% na media Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy! Dowiedz się więcej »

Była premier Beata Szydło ma radę dla marszałka Hołowni: Koniec z show, trzeba zająć się poważną polityką

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia stwierdził, że ma lepsze zajęcia, niż spotykanie się z ministrem spraw zagranicznych. Ważne dla Polski kwestie nie zostały więc omówione. - Mam radę dla marszałka: koniec z show, trzeba zająć się poważną polityką - komentuje była premier Beata Szydło.

Szymon Hołownia
Tomasz Hamrat - Gazeta Polska

Hołownia nie ma czasu dla ministra

Minister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk przekazał, że wystąpił "z prośbą o pilne spotkanie z marszałkiem Sejmu Szymonem Hołownią, chcąc przed posiedzeniem Sejmu przekazać mu informacje na temat stanowisk państw, których stolice w ostatnich dniach odwiedził, dotyczących proponowanych przez Parlament Europejski zmian traktatowych w UE". "Pan marszałek poinformował, że nie znajdzie czasu na spotkanie, inaczej niż ministrowie sześciu państw, z którymi spotkałem się w ostatnich dniach, którzy uważają tę sprawę za ważną i wartą dyskusji" - napisał Szynkowski vel Sęk.

Podczas konferencji w Sejmie marszałek Hołownia podkreślił, że on "nie należy do ludzi, którzy unikają kontaktu z innymi ludźmi". "Natomiast tryb, w jakim pan tymczasowy minister Szynkowski vel Sęk zwrócił się do mnie z prośbą o spotkanie jest co najmniej zadziwiający" - wyjaśniał.

[polecam:]https://niezalezna.pl/polityka/parlament/koalicja-chaosu-odrzucila-projekt-zakladajacy-obnizenie-cen-energii-na-caly-rok-blaszczak-wstydu-nie-macie/505622]

"Dzisiaj od rana mój sekretariat zaczął alarmować mnie wiadomościami, że pan Szynkowski vel Sęk chce się ze mną natychmiast spotkać, ale przy tym wyklucza np. ten dzień w całości, bo jest za granicą, inny dzień w całości, bo jest za granicą" - przekazał Hołownia. "Ja w tym trybie się nie odnajduję" - mówił Hołownia. Dodał jednocześnie, że niestety przed tym posiedzeniem Sejmu ma dużo zajęć. 

Beata Szydło: Polityka to poważna sprawa

Jak powiedziała europosłanka PiS, była premier Beata Szydło "marszałek Hołownia odmówił spotkania z ministrem spraw zagranicznych, który chciał mu przekazać ważne informacje dotyczące zmian traktatowych, które są procedowane w tej chwili w UE i stosunku państw członkowskich do tych zmian".

Nie znalazł czasu, mimo że znajduje czas na brylowanie w swoim liceum, mimo że znajduje czas na kręcenie podkastów, na naciskanie na Youtube przycisków. Na to wszystko marszałek Sejmu czas znajduje. Natomiast nie znalazł czasu dla ministra konstytucyjnego, który chciał powiedzieć o ważnych sprawach dla naszej ojczyzny i dla Polaków

– oceniła Szydło.

"Dlaczego marszałek Hołownia powinien spotkać się z ministrem spraw zagranicznych? Ponieważ polityka to nie show, zasięgi na Youtube i naciskanie przycisków nie wystarczą. Polityka to poważna sprawa" - dodała europosłanka PiS.

Jak podkreśliła, ma radę dla marszałka: "Koniec z show, trzeba zająć się poważną polityką".

Oglądaj więcej w Telewizji Republika:

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Beata Szydło #Szymon Hołownia #Sejm #parlament #wybory 2023

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
mk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo