Tajemnice sędziego, agenta Łukaszenki » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Szeroki sojusz prawicy w europarlamencie? Rozmowy frakcji EKR. Morawiecki: "Do tanga trzeba dwojga"

Premier Mateusz Morawiecki pozostawił otwarte drzwi dla możliwego sojuszu swojego ugrupowania politycznego EKR z frakcją Tożsamość i Demokracja - informuje "Politico". - Okaże się, jakie będą ostateczne wyniki wyborów europejskich i zobaczymy - powiedział były polski premier.

Mateusz Morawiecki
Twitter/Mateusz Morawiecki - Twitter/Mateusz Morawiecki

Morawiecki został zapytany, czy konferencja w Brukseli była oznaką zbliżenia między frakcjami Europejskich Konserwatystów i Reformatorów a Tożsamością i Demokracją. Morawiecki odpowiedział, że "do tanga trzeba dwojga" i wszystkie delegacje w grupie EKR muszą zabrać głos. - My traktujemy wszystkich z najwyższym szacunkiem - stwierdził.

W wydarzeniu w Brukseli, którego gospodarzem była EKR, wzięło udział kilku członków Tożsamości i Demokracji. Konferencja, jak wskazuje "Politico", pokazała, że obie frakcje mają wiele wspólnego, jeżeli chodzi m.in. o krytykę paktu migracyjnego, biurokracji czy Zielonego Ładu.

Morawiecki powiedział także, że będzie za tym, żeby w nowym mandacie PE węgierski Fidesz stał się częścią frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, do którego należy obecnie m.in. PiS.

Rozmawiamy bardzo intensywnie i mam nadzieję, że Wiktor dołączy do naszego ugrupowania, ale to jego decyzja i to jest także decyzja naszych delegacji” – powiedział Morawiecki, cytowany przez "Politico".

 

 Źródło: Politico, Niezalezna.pl

 

#EKR #Europarlament #Parlament Europejski #wybory

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo