Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Patryk Jaki powiedział, że istnieją tylko dwie płcie. TikTok usunął mu film i zablokował konto!

Europoseł Patryk Jaki przekonał się, jak działa cenzura społecznościowych gigantów. Gdy na TikToku próbował opowiadać, że są tylko dwie płcie biologiczne, zablokowano mu konto i usunięto filmy. "Nie tolerujemy treści, które atakują lub podżegają do przemocy" - przeczytał europoseł w powiadomieniu z TikToka.

Patryk Jaki został zablokowany na TikToku
Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska; pixabay.com

O tym, że społecznościowi giganci stosują coraz szerzej zakrojone metody cenzury, w tym ideologicznej, wiadomo nie od dziś. W Stanach Zjednoczonych przekonał się o tym Donald Trump, gdy zablokowano go w social mediach w trakcie trwania kampanii wyborczej, mimo, że był urzędującym prezydentem USA. Można powiedzieć, że społecznościowi giganci zrobili wszystko, by Trump wybory przegrał. 

W Polsce bez większych powodów na Twitterze blokowani byli dziennikarze. Nie było znaczenia, jaką redakcję reprezentują: blokadę dostał zarówno redaktor Tomasz Sakiewicz z "Gazety Polskiej", jak i Jarosław Kuźniar z Onetu. Z kolei wpis Krzysztofa Stanowskiego z Weszło i Kanału Sportowego został usunięty z Instagrama, bo w kontekście meczu piłkarskiego napisał o "spuszczaniu łomotu". Zostało to uznane za... nawoływanie do przemocy. 

Okazuje się, że do social mediów, które ręcznie sterują treściami, jakie mogą być w nich udostępniane, dołączył TikTok. Przekonał się o tym Patryk Jaki.

- TikTok usuwa mi filmy i blokuje konto ze względu na słowa o tym, że są dwie płcie biologiczne. Według nich to "mowa nienawiści"

- napisał na Twitterze europoseł Zjednoczonej Prawicy.

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Patryk Jaki #TikTok

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wideo