Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Cozzolino miał brać kasę za blokowanie rezolucji, Tarabella - za określone stanowiska. Obaj stracili dziś immunitet

Parlament Europejski w głosowaniu opowiedział się za uchyleniem immunitetu poselskiego w związku z aferą korupcyjną Belgowi Marcowi Tarabelli i Włochowi Andrei Cozzolino. Niedawno belgijscy śledczy ustalili, że Cozzolino mógł brać pieniądze za blokowanie rezolucji godzących w kraje spoza Unii Europejskiej.

fot. Aleksiej Witwicki | GAZETA POLSKA

Uchylenie immunitetu pozwala śledczym na dalsze czynności względem Cozzolino i Tarabelli, w tym ich aresztowanie.

Jak podano w raportach głosowanych dzisiaj rano w ramach procedur odebrania immunitetów, Cozzolino jest podejrzewany o udział w procederze korupcyjnych po roku 2019. Jak wskazuje portal Politico.eu, zdaniem śledczych, włoski eurodeputowany "był częścią porozumienia, które polegało na uniemożliwianiu przyjmowania przez PE rezolucji mogących zaszkodzić interesom konkretnych państw, w zamian za określone sumy pieniężne".

Marc Tarabella miał - jak ustalili śledczy - w zamian za kasę "zajmować określone stanowiska na rzecz krajów trzecich". Sumy, jakie łącznie otrzymał, wahają się między 120 a 140 tysięcy euro.

Politico podaje, że "wstępne zarzuty, jakie mogą zostać postawione Cozzolino i Tarabelli są równie poważne, jak czterech osób, które przebywają obecnie w areszcie tymczasowym w związku z tą sprawą".

 Źródło: niezalezna.pl, politico.eu

 

#Korupcja w PE

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
md
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo