Wiceszef MSWiA o wpisie Lisa: Śledztwo z urzędu, albo trzeba będzie złożyć zawiadomienie

Maciej Wąsik odniósł się do skandalicznego wpisu Tomasza Lisa na Twitterze. "Znajdzie się komora dla Dudy i Kaczora" – napisał Lis w nocy z poniedziałku na wtorek. – Minister sprawiedliwości powinien polecić swoim prokuratorom wszczęcie z urzędu śledztwa, a jeśli nie, trzeba będzie złożyć zawiadomienie – powiedział wiceszef MSWiA.

Tomasz Lis
Fotomag/Gazeta Polska

Wąsik we wtorek w rozmowie z Programem Pierwszym Polskiego radia odniósł się do wpisu Tomasza Lisa na Twitterze dotyczącego prezydenta Andrzeja Dudy i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. "Znajdzie się komora dla Dudy i Kaczora" – napisał Lis w nocy z poniedziałku na wtorek.

"Znana osoba w mainstreamie, która nadaje ton po stronie opozycyjnej, czyli Tomasz Lis, przyszykował różne hasła na marsz 4 czerwca. Można tam znaleźć wpis, że "dla Dudy i Kaczora znajdzie się komora". W Polsce "komora" kojarzy się tylko z komorą, komorą gazową"

– powiedział wiceszef MSWiA.

I dodał: "Jestem przekonany, że minister sprawiedliwości powinien polecić swoim prokuratorom wszczęcie z urzędu śledztwa, a jeśli nie, trzeba będzie złożyć zawiadomienie".

Ocenił, że "to jest skandaliczny wpis".

"To jest podgrzewanie nastrojów i przyznam się Donald Tusk powinien coś z tym zrobić. I powinien poprosić Tomasza Lisa o usunięcie tego wpisu. (...) I powinien odciąć się od tego typu wpisów. To, co zrobił Tomasz Lis już przekroczeniem granic, to, co zrobił to nawiązywanie do agresji, do przemocy, do najgorszych w naszej historii sytuacji, gdzie komory rzeczywiście gazowały ludzi, tu na ziemiach polskich Niemcy urządzili ten proceder wobec milionów ludzi"

–  powiedział.

We wtorek przed południem Lis usunął swój wpis z Twittera.

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

#Polska

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo