Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Niemiecki polityk: Jesteśmy jedyną siłą, która może zastąpić PiS w Polsce. Szydło dziękuje za szczerość

"Jesteśmy jedyną siłą, która może zastąpić PiS w Polsce" - powiedział w wywiadzie dla "FAZ" niemiecki polityk, szef grupy EPL w PE Manfred Weber. "Czyli albo niezależna Polska rządzona przez PiS, albo niemiecka dominacja. O to będą najbliższe wybory" - napisała w odpowiedzi na Twitterze była premier, europosłanka Beata Szydło (PiS).

Beata Szydło
Zbigniew Kaczmarek / Gazeta Polska

Opowiadamy się za kursem, który wyklucza radykałów. AfD, Len Pen, to nasi polityczni wrogowie. Sformułowałem trzy warunki jakiejkolwiek współpracy: za Europą, za Ukrainą, za praworządnością (ew. rządami prawa, państwem prawa) . W ten sposób budujemy zaporę ogniową przeciwko PiS. Jesteśmy jedyną siłą, która może zastąpić PiS w Polsce i poprowadzić kraj z powrotem do Europy

- powiedział Weber w wywiadzie dla "FAZ".

Te słowa skomentowała europosłanka Beata Szydło (PiS). "Jesteśmy jedyną siłą, która może zastąpić PiS w Polsce - powiedział otwarcie niemiecki polityk Manfred Weber. Czyli albo niezależna Polska rządzona przez PiS, albo niemiecka dominacja. O to będą najbliższe wybory. Dziękuję, Herr Weber, za tak otwarte postawienie sprawy" - napisała Szydło na Twitterze.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP, Twitter.com

 

#Beata Szydło #Manfred Weber #Unia Europejska #opozycja #Platforma Obywatelska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mt
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo