Ujawniono notatkę z wizyty Tuska w Moskwie. Fogiel: Wszystkie jego kontakty z Putinem owiewa mgiełka tajemnicy

Prof. Sławomir Cenckiewicz i Michał Rachoń, autorzy serialu "Reset" informują dzisiaj w tekście dla portalu Niezalezna.pl, że są w posiadaniu czterech notatek MSZ na temat wizyty Donalda Tuska w Moskwie w lutym 2008 roku. – Ta dziwna sytuacja z agentem komunistycznego wywiadu, który po prostu wykreśla konstytucyjnego ministra z delegacji, żeby siedzieć i patrzeć polskiemu premierowi na ręce, tutaj jest bardzo wiele rzeczy do wyjaśnienia ze strony Tuska – powiedział w rozmowie z Katarzyną Gójską Radosław Fogiel, poseł Prawa i Sprawiedliwości, szef sejmowej komisji spraw zagranicznych.

Reset
twitter.com/michalrachon/screen

- Jesteśmy w posiadaniu już czterech notatek MSZ na temat wizyty i rozmów prowadzonych przez premiera Donalda Tuska w Moskwie w dniu 8 lutego 2008 r. Wszystkie fałszują rzeczywisty przebieg rozmowy polskiego premiera z prezydentem Władimirem Putinem w części dotyczącej „rozbioru Ukrainy” - piszą dziś w tekście specjalnie dla Niezalezna.pl dr hab. Sławomir Cenckiewicz i redaktor Michał Rachoń.

Czterostronicowa notatka powstała 12 lutego 2008 r. w Moskwie i jest najwcześniej sporządzonym dokumentem na ten temat, jaki obecnie znamy – podkreślają Cenckiewicz i Rachoń.

Wszystkie te notatki fałszują rzeczywisty przebieg rozmów w części dotyczącej rozbioru Ukrainy. To oznacza, że premier Donald Tusk nie poinformował prezydenta Lecha Kaczyńskiego, że dostał propozycję udziału w wojnie. A patrząc dziś na Ukrainę, widzimy, że propozycja ta była dość realna.

Katarzyna Gójska zapytała dziś o ujawnioną notatkę swojego gościa w „Sygnałach dnia” Jedynki Polskiego Radia, posła PiS Radosława Fogla.

Dziwnym trafem wszystkie kontakty byłego premiera Tuska z Władimirem Putinem są owiane mgiełką tajemnicy. Teraz, jak się okazuje, ta tajemnica skrywa bardzo nieciekawe rzeczy. Nieinformowanie głowy państwa o tego typu propozycjach, to jest jedna rzecz. Nie wiemy, o czym rozmawiali na molo. Ta dziwna sytuacja z agentem komunistycznego wywiadu, który po prostu wykreśla konstytucyjnego ministra z delegacji, żeby siedzieć i patrzeć polskiemu premierowi na ręce, tutaj jest bardzo wiele rzeczy do wyjaśnienia ze strony Tuska

–  powiedział szef sejmowej komisji spraw zagranicznych.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Polska

Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Komentarze (72)
Anonim 27.06.2023 05:14
Sikorski pochwalił się przecież że Putin zaproponował Tuskowi rozbiór Ukrainy.
Anonim 27.06.2023 11:25
Anonim 27.06.2023 05:14 Jak mu Putin zaproponował to chamz Chobelina od razu się na kolana rzucił...
Anonim123 26.06.2023 13:40
zara, a co ze sPOtkaniem prominentnych działaczy PełO z erównie prominentnymi kacapskimi działaczami w knajpie POd MOskwą , o którym nawet resortowej tłumaczce zamknięto gębę?
Patriota 26.06.2023 12:32
Natomiast zrezygnować z dalszych odcinków Resetu ten serial zabije pis. Tuskowi rośnie poparcie po każdym odcinku o kilka procent
Greenpiss 26.06.2023 12:54
He, he, ale się boicie!
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo