Ujawniono niewygodne dla Tuska fakty. Mocne komentarze! "Ten człowiek to zagrożenie"

"Donald Tusk powinien stanąć przed Trybunałem Stanu. Ten człowiek to zagrożenie dla Polski" - to jeden z komentarzy po tym, jak redaktor Michał Rachoń w programie #Jedziemy w TVP Info ujawnił dokumenty dotyczące prób sprzedaży Lotosu Rosjanom za czasów rządów PO-PSL.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Donald Tusk i dokumenty, które ujawnił Michał Rachoń
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Kiedy niedawno na jaw wyszło, że rząd Donalda Tuska próbował sprzedać Lotos Rosjanom, były premier, obecnie lider Platformy Obywatelskiej, stwierdził, że sam zablokował taką transakcję. Jednak dokumenty ujawnione dziś przez Michała Rachonia w programie "Jedziemy" wskazują na inny scenariusz. Z informacji znajdujących się w archiwach nieistniejącego już resortu skarbu wynika, że Tusk nie tylko nie blokował żadnej transakcji, ale rząd sam zapraszał rosyjskie podmioty - w tym Gazprom - do składania ofert za Lotos. Akurat Gazprom wycofał się sam, ale proces sprzedaży toczył się dalej - zakończył się dopiero wtedy, gdy minął termin na składanie wiążących ofert. Z jakichś przyczyn żadna taka ze strony rosyjskiej nie wpłynęła. 

Cała sprawa wzbudza wiele komentarzy, nie brakuje ich w mediach społecznościowych. - Bardzo ciekawe - zwraca uwagę Piotr Nisztor, dziennikarz śledczy Strefy Wolnego Słowa. 

Krok dalej idzie Dariusz Matecki, polityk Solidarnej Polski, szczeciński radny. - Donald Tusk powinien stanąć przed Trybunałem Stanu. Ten człowiek to zagrożenie dla Polski - napisał na Twitterze. 

Również internauci nie szczędzą krytyki byłemu premierowi po dzisiejszym materiale redaktora Rachonia. Nawet proponują mu napisanie nowej książki...

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Donald Tusk #Jedziemy #Michał Rachoń #Lotos

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo