Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

TYLKO U NAS. Konflikt w Platformie. Tusk miał postawić ultimatum Grodzkiemu ws. immunitetu

Dokładnie 200 dni po tym, gdy prokuratura wystosowała wniosek o uchylenie immunitetu marszałkowi Senatu Tomaszowi Grodzkiemu, portal Niezalezna.pl nieoficjalnie dowiedział się, że trzeciej osobie w państwie postawiono ultimatum. Jego autorem ma być p.o. przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Donald Tusk. Jak zachowa się marszałek Grodzki?

Twitter/@PolskiSenat

Jak już informowaliśmy, marszałek Senatu Tomasz Grodzki wciąż blokuje głosowanie nad sprawą uchylenia mu immunitetu i możliwości pociągnięcia go do odpowiedzialności ws. tzw. afery kopertowej.

Licznik zamieszczony na portalu Niezalezna.pl, który odlicza ile dni marszałek Grodzki blokuje głosowanie nad sprawą immunitetu, wskazuje już na 200 dni. O uchylenie immunitetu marszałka Senatu zawnioskowała Prokuratura Regionalna w Szczecinie dokładnie 22 marca.

Portal niezalezna.pl dowiedział się nieoficjalnie, że w sprawie zareagował sam p.o. przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Donald Tusk. Ten miał postawić ultimatum marszałkowi Grodzkiemu i zażądać od niego zrzeczenia się immunitetu.

Marszałek Grodzki konsekwentnie podkreśla, że w sprawie tzw. afery kopertowej nie ma sobie nic do zarzucenia. Dlaczego zatem nie chce dochodzić swojego dobrego imienia przed sądem, na okoliczność usłyszenia zarzutów?

 Źródło: niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Magdalena Nowak
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo