Jubileusz marszałka Senatu. To już 200 dni blokady głosowania nad immunitetem Grodzkiego

Co dzieje się z wnioskiem o uchylenie immunitetu marszałkowi Senatu Tomaszowi Grodzkiemu? Nie wiadomo, a sprawa obchodzi dziś swój niechlubny jubileusz. Dokładnie 200 dni temu prokuratura zawnioskowała o uchylenie immunitetu trzeciej osobie w państwie. Co zatem z szeregiem oskarżeń i publikacji nt. korupcji w szczecińskim szpitalu?

fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki wciąż  blokuje głosowanie nad sprawą uchylenia mu immunitetu i możliwości pociągnięcia go do odpowiedzialności ws. tzw. afery kopertowej.

Licznik zamieszczony na portalu Niezalezna.pl, który odlicza ile dni marszałek Grodzki blokuje głosowanie nad sprawą immunitetu wskazuje już na 200 dni. O uchylenie immunitetu marszałka Senatu zawnioskowała Prokuratura Regionalna w Szczecinie dokładnie 22 marca.

Na początku września, red. Tomasz Sakiewicz powiedział nam:

„Okazuje się, że jeden w Polsce obywatel jest całkowicie poza zasięgiem wymiaru sprawiedliwości. Jest nim marszałek Senatu, który ma podwójny immunitet i korzystając ze swojej funkcji nie dopuszcza do głosowania w Senacie w sprawie własnego immunitetu, a przecież ma większość, która być może by go broniła”.

W rozmowie z portalem niezalezna.pl wielokrotnie do sprawy odnosili się już senatorowie. Parlamentarzysta PiS Krzysztof Mróz oceniał, że „sytuacja, w której się przetrzymuje wniosek przez tyle miesięcy, w bardzo złym świetle stawia pana marszałka”. Z kolei senator PiS Włodzimierz Bernacki przekonywał:

„przemilczanie, czy też przechowywanie w tzw. zamrażarce tego wniosku o uchylenie immunitetu, uderza tak naprawdę w dobre imię marszałka Grodzkiego, a wydaje się, że pokazuje też degrengoladę, jaka ma miejsce w Senacie”.

Kiedy marszałek Grodzki obroni swoje dobre imię w sądzie? Zdaje się, że na to przyjdzie jeszcze poczekać. Tymczasem… licznik tyka.

Zachęcamy także do czwartkowego wydania "Codziennej". W dzienniku również o marszałku Senatu:

 Źródło: niezalezna.pl

 

am
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo