Tusk rozmawiał z Putinem o polskich kibicach. "To pokazuje totalność tej głupoty resetowej"

"To żałosne, żenujące, nigdy polski premier nie powinien się tak zachowywać" - powiedział prof. Sławomir Cenckiewicz, komentując ujawnienie w serialu "Reset" dokumentu potwierdzającego rozmowę Donalda Tuska z Władimirem Putinem w sprawie ukarania polskich kibiców. Jak zauważył współautor serialu, zupełnie inną postawę Tusk prezentował wobec Amerykanów.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Prof. Sławomir Cenckiewicz i Michał Rachoń
fot. TVP Info

Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem w czerwcu 2012 r. o ukaraniu polskich kibiców "w związku z incydentami przed meczem Polska-Rosja". Temat ten jako pierwszy przybliżył w wywiadzie z kibicem Wojciechem Braunem ps. "Kelner" Piotr Lisiewicz, a wielokrotnie o sprawie pisała "Gazeta Polska", a potwierdzenie znaleźliśmy we wczorajszym odcinku serialu "Reset", gdzie Michał Rachoń ujawnił dokumenty potwierdzające fakt takiej rozmowy.

Dziś w programie #Jedziemy komentowane były te ustalenia.

- To pokazuje totalność tej głupoty resetowej. Każda sprawa, już nawet kibice, stają się przedmiotem tych rozmów. To żałosne, żenujące, nigdy polski premier nie powinien się tak zachowywać - skomentował w programie #Jedziemy jeden z twórców serialu "Reset", prof. Sławomir Cenckiewicz. 

Donald Tusk, jak chodziło o kwestie polityki amerykańskiej wobec Polski i regionu, był w stanie nie odbierać telefonu od Obamy, obrażać wiceprezydenta w sytuacji, gdy tu nie było wojska, była linia Wisły i nie było amerykańskich żołnierzy. W tamtych sprawach, dotyczących sojuszników, to była twarda, radykalna postawa.

– przypomniał prof. Cenckiewicz w rozmowie z Michałem Rachoniem.

W ocenie autora "Resetu", zupełnie inną postawę Tusk prezentował, gdy na telefonie pokazał się kierunkowy +7, oznaczający telefon z Rosji.

- Natomiast jak ruski prezydent czy premier dzwoni w sprawie kibiców, którzy ze szmatami bolszewickimi paradowali po Warszawie, to premier Tusk odbiera taki telefon i podejmuje rozmowę na temat kibiców. To naprawdę coś nieprawdopodobnego - stwierdził Cenckiewicz.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Michał Rachoń #Sławomir Cenckiewicz #reset

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
mk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo