Tusk milczał, milczał, aż spotkał reportera TVN24. Nie odniósł się jednak do zeznań Marcina W.

Z reguły szybko reaguje na wydarzenia - i robi wrzutki na twitterze. Tym razem milczał przez kilkanaście godzin, choć sprawa jest poważna i dotyczy jego syna. Donald Tusk w końcu zareagował. Bardzo przewidywalnie. Komentarza udzielił TVN24: "Minister odpowiedzialny za wymiar sprawiedliwości używa prokuratury, żeby atakować rodzinę lidera opozycji".

Donald Tusk
Zbyszek Kaczmarek / Gazeta Polska

Tusk od wczoraj milczał w sprawie zeznań Marcina W., na które powoływał się jeszcze w poniedziałek, kiedy sądził, że uderzają one w rząd Zjednoczonej Prawicy. Wczoraj prokuratura postanowiła upublicznić całość zeznań Marcina W. Okazało się, że twierdził on m.in., że Donald Tusk to "szef największej mafii w Polsce", nazywany był "szefem wszystkich szefów", a jego syn Michał przyjął 600 tysięcy euro łapówki. Biznesmen opowiadał, że zapakował pieniądze do taniej reklamówki, dodając, że ten "żul ma w torbie na jaką zasługuje". I cytował młodego Tuska, co jeśli kwota się nie zgadza grozi - "jak się je...łeś to ciebie od...ią".

Donald Tusk na miejsce komentarza wybrał oczywiście stację TVN i jak można się było domyślić, żadne trudne pytanie nie padło. Zamiast odpowiedzieć na zarzuty, Tusk postanowił zaatakować Zbigniewa Ziobro.

Lider opozycji chce ujawnić pewne bardzo złe dla władzy powiązania i ta władza odpowiada "zostaw to, bo zabierzemy się za ciebie i za twoją rodzinę". Więc chcę powiedzieć, że te metody w niektórych miejscach na świecie się sprawdzają, w Polsce się nie sprawdzą. To jest bardzo przykre doświadczenie z rodzinnego punktu widzenia, ale ja na pewno nie dam się przestraszyć

- powiedział Tusk spotkanemu reporterowi stacji TVN24.

Dziennikarz TVN zapytał jedynie, czy Tusk widział kiedyś 600 tysięcy euro w reklamówce, czemu lider Platformy Obywatelskiej zaprzeczył.

 Źródło: niezalezna.pl, TVN24

 

#Zbigniew Ziobro #TVN24 #Michał Tusk #Rosja #Donald Tusk

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo