Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

Tusk ma nową teorię ws. Odry. „Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują”. Co wymyślił tym razem?

Lider Platformy Obywatelskiej oskarża PiS o… zbrodnię ws. Odry. Takie słowa Donald Tusk wypowiedział na antenie TVN24, a w swojej wizji zapędził się tak bardzo, że już zaczął mówić o dymisjonowaniu ministrów, a nawet szefa rządu. Tymczasem internauci nieustannie przypominają, że Tusk, który tak się uaktywnił w związku z zatruciem Odry, nie był taki rozmowny, gdy Rafał Trzaskowski zrzucał fekalia do Wisły.

fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Donald Tusk wpisy na swoim koncie na Twitterze zamieszcza stosunkowo rzadko, zazwyczaj w częstotliwości jeden na kilka dni, jednak zanieczyszczenie Odry spowodowało wzmożoną aktywność lidera opozycji.

Po mediach społecznościowych przyszedł czas na tournée po stacjach telewizyjnych. Tusk na antenie TVN24 postanowił podzielić się z widzami swoją nową teorią dotyczącą katastrofy ekologicznej na Odrze. Tu zaskoczeń raczej nie będzie. 

Nie szukałbym z jakąś taką mściwą satysfakcją odpowiedzialnych za to, co stało się na Odrze, jeśli chodzi o ministrów. Dymisjonowałbym ministrów, ale prawdopodobnie i premier powinien tutaj zastanowić się nad swoją przyszłością, za to, co się nie stało w związku z katastrofą na Odrze.
- oświadczył Tusk.

Choć zastrzegł, że nie ma zamiaru obwiniać premiera i ministrów za konkretny fakt skażenia rzeki, w pewnym momencie zaczął mówić o… „zbrodni PiS ws. Odry”.

Tutaj potrzebne jest śledztwo i bardzo uczciwa analiza, kto doprowadził do tego, że życie w Odrze zamarło. Niestety wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują (na to), że - i to jest zbrodnia PiS ws. Odry - ta władza nie tylko od pierwszych dni lekceważy, ale zdaje się robi wszystko, żeby coś ukryć. […] Smród nie tylko śniętych ryb, ale smród wokół całej tej sprawy roznosi się po całej Polsce.
- przekonywał Donald Tusk.

Internauci byli ciekawi, czy Tusk był tak samo oburzony, gdy Trzaskowski zrzucał fekalia do Wisły? Przypomniano mu, że wówczas nie był tak rozmowny.

Tusk porównuje PiS do rtęci bo - mimo, że to niepotwierdzone - sądzi, że Odrą płynie rtęć. Dodatkowo nie wiadomo kto wprowadził ścieki do Odry. Wiemy natomiast, że Trzaskowski spuszczał do Wisły szambo, w tym odchody. Do czego wiec porównać Platformę? 
– zastanawiał się poseł PiS Kazimierz Smoliński.

 Źródło: Niezalezna.pl, PAP, TVN24

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo