Tusk i Trzaskowski przemówili, a następnie... cichcem opuścili manifestację - MAMY WIDEO

Donald Tusk i Rafał Trzaskowski w patetycznych słowach mówili o Polsce, demokracji, wolności i ludziach zgromadzonych na manifestacji, po czym - gdy już powiedzieli, co mieli powiedzieć - opuścili manifestację. Nasz reporter nagrał ten moment!

Donald Tusk opuszczający manifestację
Aleksander Mimier/niezalezna.pl

"Tak długo jak mamy Polskę w sercach, tak długo nikt i nic jej nie zagrozi" - mówił na placu Zamkowym Tusk. Podkreślał, że "Polska w sercu" to nie jest abstrakcyjny termin. "Polska to jest wolność, Polska to jest solidarność, Polska to jest miłość do tej ziemi i do swoich rodaków, do swojej historii. Nie ma Polski bez miłości, solidarności i wolności" - dodał.

Lider Platformy nawiązywał też do szacunków organizatorów dotyczących frekwencji na marszu, których miało być rzekomo... 500 tysięcy. "Dlaczego dzisiaj pół miliona Polaków wyszło na ulicę? Bo czujemy, że od lat Polską rządzą ludzie, którzy nie potrafią kochać, którzy zakłamali słowo solidarność i którzy odbierają nam każdego dnia, kawałek po kawałku, wolność" - stwierdził.

Równie patetycznie przemawiał Rafał Trzaskowski.

Gdy obaj politycy zakończyli swoje przemówienia, to cichcem.... opuścili marsz. Poniżej nagrania, jakich dokonał nasz reporter przy Zamku Królewskim:

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

wg
Wczytuję ocenę...
Komentarze (235)
Anonim 11.06.2023 15:16
Szwabski kundel Tusk i esbecki pomiot Trzaskowski to marna wizja przyszłej Polski. To POwrót do strzelania do górników, do pacyfikacji Marszu Niepodległości z kopaniem jego uczestników po głowie. Trzeba stale przypominać, bo Polacy mają bardzo krótką pamięć.
Anonim 11.06.2023 11:06
Co on tam gada ? On to prawdopodobnie ma być nowy Bolesław Krzywousty. Ma zrobić nowe rozbicie dzielnicowe i emigrację dzielnic zachodnich do Niemiec. Trzaskowski też wiadomo - " po co w Polsce jak ma być w Berlinie.
milewski janusz Kraków 10.06.2023 13:05
a gdzie sie podziały szturmówki?
jcieszkowska 10.06.2023 10:33
jakim prawem sie pokazal w Warszawie, jako spoleczenstwo okazalismy nasza wielka slabosc, nie jestesmy przygotowani na wyzwania jakie Polsce sa stawiane, dlatego nie ludzmy sie we wrzesniu czeka Poakow szkola i to pewnie niemiecka-taka najlepsza na swiecie. Udajemy wielkich ale jestesmy slabi i mali. do tego zdarzenia nie powinno dojsc. przysuta i pokazazla niemiecka buta i pokazala ze moze robic wszystko.
Anonim 10.06.2023 07:34
Czy Tusk zajumal wystąpienia naszego wielkiego Polaka Jana Pawła II?
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo