Trzaskowski odcina się od C40. Ale na szczyt C40 w Buenos Aires poleciał… „Rafał, już się z tego nie wymiksujesz”

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski pół roku temu utożsamiał się z celami C40. Nagle, pod wpływem społecznego protestu co do pomysłów organizacji, polityk Platformy usiłuje przekonać, że nic takiego nie miało miejsca. Dziś mówi o pisowskich kłamstwach, czy słowach wyrwanych z kontekstu. A jak jest naprawdę? Najlepiej o jego stosunku do działań C40 mówi fakt, że Trzaskowski poleciał na szczyt C40 do Argentyny. I to nie, 4 lata temu, tylko w październiku 2022 roku! Oj Rafał…

Rafał Trzaskowski
youtube.com/C40 Cities/screen; twitter.com/gen_brygady

Tak się dzieje, jak boisz się przyznać do swoich działań. Rafał Trzaskowski został przyłapany – mówiąc delikatnie – na mijaniu się z prawdą ws. organizacji C40 Cities. Prezydent stolicy, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej robi wszystko, by nie łączono go z postulatami C40. A co mówią fakty? I tu zaczynają się schody.

Będziemy rządzić, będzie szybciej

„Razem z C40, organizacją, która jest najbardziej ambitna jeśli chodzi o walkę z ociepleniem klimatu, mamy dokładny plan, jak do tego dojść. Jak będziemy rządzić, to będzie szybciej”

– to słowa Trzaskowskiego, które wypowiedział podczas Campusu Polska pół roku temu.

Wiceprzewodniczący Platformy na przypomnienie faktów odpowiedział atakiem. „Jak ktoś mówi o komunie, to raczej PiS-owcy reprezentują tego typu mentalność" - stwierdził prezydent Warszawy odnosząc się do raportu C40, który przez wielu porównywany jest do powrotu do PRL. Polityk PO zapewnia, że kartek na mięso nie będzie wprowadzał.

„Politycy Zjednoczonej Prawicy przekraczają kolejne granice absurdu, teraz wymyślili sobie, że zakażę w Warszawie jedzenia mięsa oraz nabiału"

- stwierdził w udostępnionym na Twitterze nagraniu Trzaskowski.

Według niego nagłaśnianie tematu szokujących założeń organizacji, do której sam przystąpił, jest oznaką tego, że "PiS się boi" i przegra wybory. W tłumaczeniu nie mogło zabraknąć próby odwracania kota ogonem, ale ta argumentacja przebija granice absurdu.

"Nikt się nie szykuje do wprowadzenia kartek, to raczej PiS przez swoją politykę, przez drożyznę, przez inflację doprowadził do tego, że mało kogo stać na to, aby codziennie jadł mięso" - powiedział prezydent Warszawy. Trzaskowski dodał, że C40 to organizacja, w której "najbardziej ambitne miasta świata walczą z ociepleniem".

Trzaskowski na szczycie C40 w Buenos Aires

Rafał Trzaskowski mówił, że mają dokładny plan ws. celów klimatycznych. Teraz usiłuje odcinać się od C40. Ale jak wytłumaczy fakt swojej wizyty w Argentynie na… szczycie C40 w Buenos Aires? Lipa panie Trzaskowski.

Swoje słowa sprzed pół roku Trzaskowski potwierdził czynami. Jak zaznaczają internauci, „Rafau! Już się z tego nie wymiksujesz!”

Tymczasem okazuje się, że Warszawa w projekcie uczestniczy od 16 lutego.

16 lutego C40 uruchomiło program pilotażowy European Global Green New Deal razem z OpenSociety skupiając wiodącą grupę europejskich miast, w tym Barcelonę, Mediolan i Warszawę, w celu zademonstrowania roli miast w reagowaniu na klimat, energię i koszty życia w sytuacjach kryzysowych. – czytamy na profilu C40 Cities.

Badanie C40 wskazuje, że konsumpcja miejska – to, czego mieszkańcy miast używają, jedzą i noszą oraz jak te rzeczy są wytwarzane i transportowane – jest większym motorem globalnego emisji gazów cieplarnianych, niż wcześniej sądzono. W raporcie stwierdzono, że emisje związane z konsumpcją z prawie 100 dużych miast na świecie stanowią już 10 proc. globalnych emisji gazów cieplarnianych, a bez pilnych działań emisje te prawie się podwoją do 2050 r. Wśród rekomendacji raportu znalazło się ograniczenie spożycia mięsa, nabiału, zakupu ubrań, aut, czy podróży lotniczych. Członkiem organizacji jest m.in. Warszawa. Rafał Trzaskowski nie odcinał się wcześniej od tych postulatów.

W raporcie jako cel minimum proponuje się zmniejszenie spożycia mięsa przez jedną osobę do 16 kilogramów rocznie, nabiału do 90 kilogramów. Ograniczona ma zostać także możliwość kupowania nowych ubrań - maksymalnie 8 sztuk na osobę. Dodatkowo liczba samochodów ma zostać zniwelowana do 190 na tysiąc osób. A poza tym każdy mógłby odbywać tylko jeden lot samolotowy (w dwie strony) raz na 2 lata, ale nie mógłby "zrobić" więcej niż 1500 kilometrów. 

Rafał Trzaskowski i pomysły organizacji, z którą współpracuje zagościli również w naszych memach. ZOBACZ

 Źródło: niezalezna.pl

 

#polityka

Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Komentarze (204)
Anonim 20.02.2023 22:38
Skutkiem w totalnej platfusierni czystek, wyplynal Dupiarz- chlystek.
Operator Koparki Ręcznej 20.02.2023 20:02
Jak taki robotnik na budowie opi....li na śniadanie kilo świerszczy, to dopiero robotą trząchnie !!!
gośc 20.02.2023 17:37
C-40---- neomarksizm , zielona komuna , bo zmieniła barwę z czerwonej .
hhh 20.02.2023 13:12
Wyznawca "Boga" Barucha Spinozy i jego szaleńczych pomysłów.
Anonim 19.02.2023 22:49
….. C40 Cities Race to Zero. Lokalne władze w Wielkiej Brytanii próbują wdrożyć 15-minutowe miasta. Stawiają już pierwsze betonowe barykady. Przeciwko ograniczeniom w sobotę protestowali mieszkańcy Oxfordu. Na transparentach pojawiły się hasła mówiące o komunizmie, wprowadzaniu obozów koncentracyjnych, gett oraz nawiązujące do serii książek i filmów „Igrzyska Śmierci”….
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo