Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Radykalne postulaty C40. Fogiel do Trzaskowskiego: "Mniej tanich złośliwostek, więcej faktów"

"Może mniej tanich złośliwostek, a więcej faktów" - wskazuje poseł PiS Radosław Fogiel, komentując nagłą woltę w działaniach Rafała Trzaskowskiego, który robi wszystko, by nie łączono go z postulatami C40. Organizacja, której członkiem jest Warszawa, postuluje radykalne rozwiązania, m.in. ograniczenie spożycia mięsa i nabiału przez ludzi.

Radosław Fogiel
Zbigniew Kaczmarek/Gazeta Polska

"Razem z C40, organizacją, która jest najbardziej ambitna, jeżeli chodzi o walkę z ociepleniem klimatycznym, mamy dokładny plan, jak do tego dojść. Jak będziemy rządzić, to będzie szybciej" - tę wypowiedź Rafała Trzaskowskiego, którą on sam wygłosił na swoim campusie, przypomniał dziś Radosław Fogiel.

- Wygląda na to, że prezydent Warszawy już nie jest tak dumny ze współpracy "z C40, z organizacją, która jest najbardziej ambitna jeśli chodzi o walkę z ociepleniem klimatycznym". Rzeczywistość sobie, a Rafał Trzaskowski sobie - może mniej tanich złośliwostek, a więcej faktów 

- wskazał poseł PiS.

Fogiel odnosił się rzecz jasna do słów Trzaskowskiego, jakie ten skierował do prezesa PiS. Jarosław Kaczyński, komentując propozycje organizacji C40 Cities, stwierdził:

Chcę to mocno podkreślić: my jesteśmy za wolnością, nie chcemy sztucznych ograniczeń w imię jakichś ideologii. Od nas Polacy nigdy nie usłyszą, że mają ograniczyć jedzenie mięsa, picie mleka, że mają obowiązek zmienić samochód na elektryczny albo nosić dwie koszule czy sukienki

Badanie C40 wskazuje, że konsumpcja miejska – to, czego mieszkańcy miast używają, jedzą i noszą oraz jak te rzeczy są wytwarzane i transportowane – jest większym motorem globalnego emisji gazów cieplarnianych, niż wcześniej sądzono. W raporcie stwierdzono, że emisje związane z konsumpcją z prawie 100 dużych miast na świecie stanowią już 10 proc. globalnych emisji gazów cieplarnianych, a bez pilnych działań emisje te prawie się podwoją do 2050 r. Wśród rekomendacji raportu znalazło się ograniczenie spożycia mięsa, nabiału, zakupu ubrań, aut, czy podróży lotniczych. Członkiem organizacji jest m.in. Warszawa. Rafał Trzaskowski nie odcinał się wcześniej od tych postulatów.

 

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#C40 #Warszawa

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo