Trzaskowski obiecywał parkingi. Przy stacji metra będzie tymczasowy, bo „w budżecie nie ma środków”

Rafał Trzaskowski wśród przedwyborczych obietnic miał te dotyczące nowych parkingów dla mieszkańców stolicy. Tymczasem, przy nowej linii metra M2 na Targówku zamiast planowanych wielopoziomowych parkingów P+R będzie... jeden tymczasowy przy urzędzie dzielnicy.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Rafał Trzaskowski
Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Przy nowej linii metra na Targówku miały powstać wielopoziomowe parkingi. Przy ostatniej stacji Bródno planowany był P+R na około 475 miejsc postojowych dla samochodów i 116 miejsc do parkowania dla rowerów. Tymczasem – jak poinformował rzecznik ZTM Tomasz Kunert - dopiero w tym roku "Zarząd Transportu Miejskiego planuje uzyskanie dla tej inwestycji Decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia". Dodał, że na postanowienie organu został sporządzony "Raport oceny oddziaływania na środowisko" i trwa postępowanie.

Jednak ZTM już przed kilku laty zapowiadał, że Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia miała być w 2021 r.

- Kolejny P+R miał powstać przy stacji metra Targówek. Jednak zamiast planowanego wielopoziomowego parkingu będzie tymczasowy. Będzie usytuowany na placu koło urzędu dzielnicy – przekazał Kunert. Przyznał, że "plan miejscowy zakłada wybudowanie docelowego parkingu kubaturowego, obecnie w budżecie miasta nie ma środków na jego realizację".

- Parkingi, to obietnica obecnego prezydenta miasta Rafała Trzaskowskiego jeszcze z kampanii wyborczej

– przypomniała radna Targówka, rzeczniczka stołecznego PiS Marta Borczyńska.

Zwróciła uwagę, że z metra na Targówku, korzystają nie tylko mieszkańcy dzielnicy, ale także osoby z Białołęki, a także Ząbek, Marek.

- Oni przyjeżdżają swoimi samochodami i chcieliby je gdzieś zostawić. Niestety parkują na miejscach pod blokami zastawiając miejsce naszym mieszkańcom

– mówi Borczyńska. 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Rafał Trzaskowski #Warszawa #parkingi

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
mk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo