Z OSTATNIEJ CHWILI
Raków Częstochowa wygrał na wyjeździe ze Sturmem Graz 1:0 w meczu piłkarskiej Ligi Europy • • •

Piotr Zgorzelski: Niemcy muszą na nowo zdefiniować politykę. Jak trochę przymarzną, nic im się nie stanie

"Cieszmy się, że Polska jest w NATO i Unii Europejskiej. To dla nas strefy bezpieczeństwa i rozwoju" - mówił w programie #Jedziemy wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski. W jego ocenie, Niemcy muszą zdefiniować na nowo politykę międzynarodową, a Rosję "musi zaboleć" - stąd konieczne są twarde decyzje.

Piotr Zgorzelski i Michał Rachoń
fot. #Jedziemy TVP Info

Czwartkowy nadzwyczajny szczyt NATO poświęcony był bieżącej sytuacji w związku z agresją Rosji na Ukrainę. Po jego zakończeniu prezydent USA Joe Biden zapowiedział, że do kolejnego, zaplanowanego na koniec czerwca szczytu Sojuszu w Madrycie opracowane zostaną plany wysłania dodatkowych sił i zdolności, by wzmocnić obronę NATO. Prezydent Duda relacjonował natomiast, że zaproponował wysuniętą obecność obronną NATO z dodatkowymi siłami zbrojnymi i sprzętem. Według niego będzie się toczyć dyskusja na ten temat. 

W programie #Jedziemy w rozmowie z redaktorem Michałem Rachoniem wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski ocenił ustalenia wczorajszego szczytu. 

- Zawsze można chcieć więcej, ale musimy być realistami i cieszmy się, że Polska jest w NATO i Unii Europejskiej. To dla nas strefy bezpieczeństwa i rozwoju - stwierdził Piotr Zgorzelski, podkreślać, że "trzeba być aktywnym członkiem" tych gremiów. Dlaczego?

Jest czas wojny, Polska jest państwem frontowym. Naszą racją stanu jest to, by nie dopuścić do tego, by powstał konflikt NATO-Rosja. Bo najbardziej oberwie Polska...

Co z zakazem importu węglowodorów z Rosji? Według wicemarszałka Sejmu, jest to konieczne, by powstrzymać Władimira Putina. - Polska robi dobrze, że taki postulat stawia. PSL popiera ten postulat - wskazał. Padło też odniesienie do polityki prowadzonej przez naszych zachodnich sąsiadów. 

- Niemcy na nowo muszą zdefiniować politykę międzynarodową, tym razem bez Rosji. Rosja hodowała w Niemcach pewien "antyamerykanizm" (...) Powinniśmy to zrobić. Niemcy jak trochę przymarzną, nic im się nie stanie

- powiedział Zgorzelski.

W ocenie polityka PSL, w celu wzmocnienia bezpieczeństwa, "powinniśmy myśleć o pewnego rodzaju kontyngencie europejskim". Najważniejszy będzie jednak brak interesów z Rosją.

- Rosję musi zaboleć. To w interesie całej Europy. Putin nie jest szaleńcem, on chce być carem naszych czasów

- zaznaczył. 

Pytany o to, czy jest zwolennikiem bojkotu marek, które wciąż robią interesy z Rosjanami, Zgorzelski stwierdził, że tak. "Czy jest w ogóle ktoś, kto mógłby dziś powiedzieć inaczej?" - zapytał gość Michała Rachonia.

 Źródło: TVP Info, Niezalezna.pl

 

#Piotr Zgorzelski

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Komentarze (56)
Anonim 26.03.2022 07:30
Ale ten zgorzelski to bardzo mądry gość. To odkrycie chyba roku 2022.
Anonim 26.03.2022 07:03
nadal ten tępak dwu licowy nic mądrego nie powiedział parcie na szkło ogromne
Murzyn 25.03.2022 21:23
Tak jest, najwyższy czas na zdecydowane, szybkie i odważne działania. Dajmy przykład - zaspawajmy rurociągi Jamal i Przyjaźń, którymi, przez Polskę, wciąż płyną do Niemiec rosyjski gaz i ropa !
Anonim 25.03.2022 19:52
..... " jak Niemcy trochę przymarzna , to im sie nic nie stanie...." ..... zartownis , ten Zgorzelski....niemiaszki miałyby się dla kogoś poświęcać ?
kamaszAnonim 25.03.2022 19:27
Zgorzelski dostał wrzody POd pachami bufon jakich mało POmału dogania Bolesława
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo