Ostra dyskusja o Grodzkim w #Woronicza17. Prowadzący do polityka PO: „Pan kłamie!”

Polityk PO Jarosław Urbaniak przekonywał na antenie TVP Info, że Tomasz Grodzki nie pozwał dziennikarzy za opisywanie "afery kopertowej". - Panie redaktorze, pan chyba nie zna faktów dokładnie. Nie ma tam mowy o dziennikarzach - mówił do prowadzącego Michała Rachonia. - Pan kłamie - zareagował Rachoń i przypomniał kilka faktów.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
TVP Info / screen

Jak wskazuje licznik portalu niezalezna.pl, marszałek Grodzki chowa się za immunitetem już od 693 dni. O tym, dlaczego marszałek Senatu nie chce udowodnić swojej niewinności w sądowym procesie, rozmawiano w programie "Woronicza 17".

"Wy bronicie Grodzkiego, bo jesteście partią Grodzkiego, Gawłowskiego, tych wszystkich ludzi z okolic Trzaskowskiego. Są ogromne znaki zapytania ws. łapówki w warszawskim ratuszu, a pan Urbaniak (poseł PO - red.) nie widzi problemu. Wam CBA przeszkadza w tym, że łapie łapowników. Pani tak mówi o wartościach i zasadach, a broni Grodzkiego. Czy Grodzki nie powinien mieć uchylonego immunitetu?"

- wskazywał Janusz Kowalski z Solidarnej Polski. 

Jarosław Urbaniak, poseł PO oświadczył, że "pan Grodzki broni się sam".

"W ramach tej obrony już wygrał przed sądem. Oskarżył osoby, które go oskarżały"

- przekonywał. 

Gdy prowadzący Michał Rachoń zwrócił mu uwagę, że marszałek Grodzki nie chce iść do sądu ws. zarzutów korupcyjnych, tylko pozywa dziennikarzy za opisywanie "afery kopertowej", poseł PO zarzucił mu, że "chyba nie zna faktów dokładnie". Dodał, że "nie ma tam mowy o dziennikarzach".

Michał Rachoń przypomniał przedstawicielowi PO, że Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny gazety, która opisała tę aferę, jest przez Tomasza Grodzkiego w trybie prywatnego aktu oskarżenia postawiony przed sądem.

"Grodzki chce iść w tej sprawie do sądu, ale żeby zbadać, czy brał łapówki, to nie. PO go kryje za immunitetem. Dlaczego to robicie?"

- pytał Rachoń.

"Nie wolno okręcać kota ogonem. W sprawach dotyczących tych łapówek procesy już były"

- odpowiedział poseł PO. 

"Pan kłamie, procesy o których pan mówi dotyczą tego, że dziennikarze opisali aferę, a w sprawie afery nie ma procesu, ponieważ w Senacie od 693 dni Tomasz Grodzki kryje się za immunitetem"

- powiedział prowadzący. 

"Fakty są takie. Marszałek Grodzki podał do sądu osoby, które go oskarżały. Czy prawda pana tak boli, że nie potrafi wytrzymać pan 15 sekund, jak ja mówię? Osoby, które oskarżały go oto, że brał łapówki, zostały skazane. Ziobrowska prokuratura chce stawiać zarzuty, kiedy sąd zdecydował, że tych łapówek nie było. Wy go bronicie tylko dlatego, że jest redaktorem naczelnym. Nie wolno kłamać"

- brnął poseł PO. 

Na uwagę prowadzącego, że "Tomasz Sakiewicz nie przegrał żadnego procesu z marszałkiem Grodzkim", Urbaniak odpowiedział: "Na razie".

 Źródło: TVP Info, niezalezna.pl

 

#Tomasz Grodzki #afera kopertowa

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
mm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo