Clifford Chance i kagiebiści od remontu Tu-154 » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

Ochojska uważa, że więźniowie są ZANIEDBANI. Otrzymała odpowiedź! A co na to Polacy? [SONDA]

Jak nie nielegalni migranci, to więźniowie. To właśnie ci drudzy stali się teraz grupą, która powinna być szczególnie zaopiekowana, zadbana i ogólnie mówiąc - dopieszczona. Tak uważa eurodeputowana - Janina Ochojska. To kolejny cyrk polityczny w jej wykonaniu? Na to wychodzi.

Teraz martwi się o dobrobyt więźniów...
fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska//twitter.com/@MWosPL

Wszystko zaczęło się 19 maja, kiedy to Beata Kempa - europosłanka (Suwerenna Polska) wzięła udział w uroczystości "Poświęcenia i Nadania Sztandarów" dla Zakładu Karnego nr 1 i Aresztu Śledczego we Wrocławiu. O tym fakcie poinformowała w mediach społecznościowych, publikując zdjęcia z wydarzenia. 

Jak widać, ani w treści, ani na zdjęciach, nie ma żadnego negatywnego wydźwięku, którego ni stąd, ni zowąd, dopatrzyła się właśnie Ochojska. Nie omieszkała skrytykować działań obecnych rządzących, zarzucając im - uwaga - brak troski o więźniów (?!).

"Czy naprawdę sztandary (?) i uroczystości poświęcenia są tym, co ważne dla resocjalizacji i dla odnalezienia drogi do dobrego życia? Czy ktoś zapytał więźniów czy właśnie o tym marzą? A może brakuje im nowych książek w bibliotece, czystego wychodka i prysznica? Ktoś pytał?"

– napisała na Twitterze w wyraźnie pretensjonalnym tonie.

"Jak rządziliście, to całe dnie leżeli przed TV"

Wpis, a w zasadzie jego treść - trzeba przyznać - jest zwyczajnie niepoważna. Fakt, więźniowie to ludzie, wobec których prawa humanitarne powinny być przestrzegane, ale przecież są... osadzeni, muszą więc wiedzieć, że przebywając w zakładzie karnym, nie są na wakacjach. Odbywają tam karę za mniejsze bądź większe przewinienia/przestępstwa. I w taki sposób, Ochojskiej odpowiedział wiceminister sprawiedliwości - Michał Woś. 

"Więźniowie mają tyle praw ile trzeba. Uczymy ich, że trzeba się utrzymać: ok 96% mogących pracować pracuje, a od stycznia płacą za prąd. Jakby ich pytać czego chcą to leżeliby cały dzień przed TV. Jak wtedy gdy rządziliście - dlatego masowo na Was/PO/ głosują"

– napisał na Twitterze, kierując to do opozycjonistki.

Idąc tokiem rozumowania Ochojskiej, może warto zapytać o to, czego jeszcze - poza książkami - brakuje więźniom? 

Zapraszamy do wzięcia udziału w naszej sondzie!

 


SONDA
Wczytuję sondę...


Źródło: niezalezna.pl, twitter.com

 

#michał woś #Ministerstwo Sprawiedliwości

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Anna Zyzek
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo