Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Obrazki z konwencji KOD. Tusk przechodzi, sędziowie klaszczą, a w tle skandowanie „zjednoczona opozycja”

W sieci pojawiają się kolejne "smaczki" z sobotniej konwencji Komitetu Obrony Demokracji. Na jednym z nagrań widzimy, jak obecni na wiecu sędziowie klaszczą, gdy mównicę opuszcza Donald Tusk, a w tle rozlega się skandowanie "zjednoczona opozycja".

fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

W sobotę odbyła się konwencja Komitetu Obrony Demokracji z okazji sześciolecia organizacji. Powstała ona niemal zaraz po wygranych przez Prawo i Sprawiedliwość wyborach parlamentarnych i bezzwłocznie stała się organizatorem ulicznych manifestacji przeciwko nowej władzy.

Jak informowaliśmy dziś rano, na konwencji pojawili się również sędziowie, znani ze swojej krytyki wprowadzanych przez rząd reform wymiaru sprawiedliwości, w tym m.in. sędzia Waldemar Żurek oraz sędzia Paweł Juszczyszyn. Ich obecność na sali wywołała gromkie brawa, ale także i sami sędziowie ochoczo oklaskiwali przedstawiane organizacje tzw. ulicznej opozycji. 

W sieci pojawiło się również nagranie, gdy Donald Tusk kończy swoje wystąpienie. Zebrani w pierwszych rzędach sędziowie gromko klaszczą, wymieniając pozdrowienia z przechodzącym obok nich Tuskiem, a w tle rozlega się skandowanie: "zjednoczona opozycja".

"Coraz grubiej" - skwitował nagranie Sebastian Kaleta, wiceminister sprawiedliwości.

 Źródło: niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mn
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo