Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Sędziowie - obok ulicznej opozycji - brylowali na imprezie KOD. „Maski opadły” [WIDEO]

Znani z krytycznej postawy wobec dokonywanych przez rząd reform wymiaru sprawiedliwości brylowali w weekend na imprezie z okazji 6. rocznicy Komitetu Obrony Demokracji. Na tym samym wydarzeniu pojawili się również działacze ulicznej opozycji i politycy na czele z liderem PO, Donaldem Tuskiem. "Dzisiaj widzimy, że maski opadły" - stwierdził na Twitterze wiceminister sprawiedliwości, Sebastian Kaleta.

fot. Aleksiej Witwicki | GAZETA POLSKA

W sobotę odbyła się konwencja Komitetu Obrony Demokracji z okazji sześciolecia organizacji. Powstała ona niemal zaraz po wygranych przez Prawo i Sprawiedliwość wyborach parlamentarnych i bezzwłocznie stała się organizatorem ulicznych manifestacji przeciwko nowej władzy.

Na sobotnim wiecu brylował Donald Tusk, stary-nowy przewodniczący Platformy Obywatelskiej, który w swoim wystąpieniu atakował rząd i przekonywał o zasadności powstania i działalności KOD.

Na konwencji pojawili się również sędziowie, znani ze swojej krytyki wprowadzanych przez rząd reform wymiaru sprawiedliwości, w tym m.in. sędzia Waldemar Żurek oraz sędzia Paweł Juszczyszyn. Ich obecność na sali wywołała gromkie brawa, ale także i sami sędziowie ochoczo oklaskiwali przedstawiane organizacje tzw. ulicznej opozycji. 

"Na politycznym wiecu KOD-u z udziałem Donalda Tuska, brylowali także sędziowie ze Stowarzyszenia "Iustitia".  Kolejny dowód na to, że sądownictwo w Polsce było upolitycznione przed 2015, ale się wtedy trochę kryli. Dzisiaj widzimy, że maski opadły.  Dlatego trzeba wrócić na szlak twardych reform" - napisał na Twitterze wiceminister sprawiedliwości, Sebastian Kaleta.

 Źródło: niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mn
Wczytuję ocenę...
Wideo