Bodnar kontra Giertych » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Niemieckie media piszą o Tusku - "biały rycerz". Waszczykowski: Niedługo napiszą instrukcje "naszym"

"Dla niektórych Tusk uosabia zbawcę w potrzebie, który może ponownie przekształcić Polskę w demokratyczne państwo prawa" - pisze niemiecki dziennik "Tageszeitung", nazywając Donalda Tuska "białym rycerzem". "Za chwile te instrukcje pisane tam już po polsku ukażą się w mediach w Polsce. Wiecie Państwo w jakich mediach" - odpowiada były minister spraw zagranicznych Polski, Witold Waszczykowski.

Donald Tusk
Zbyszek Kaczmarek / Gazeta Polska

Dla niektórych Tusk uosabia zbawcę w potrzebie, który może ponownie przekształcić Polskę w demokratyczne państwo prawa – z wolnością prasy, niezawisłymi sądami i ochroną mniejszości, zwłaszcza społeczności LGBT. Dla innych jest symbolem zła: nazistowskiego kolaboranta, który z Angelą Merkel mówi po niemiecku, a z Władimirem Putinem po rosyjsku i którego neoliberalny rząd nie miał pieniędzy dla małych ludzi

- czytamy także w dzienniku "Tageszeitung".

Warszawska korespondentka "TAZ" pisze, że Tusk ma "talent, który może rozwijać: osobista uczciwość, międzynarodowe doświadczenie i kontakty w całej Europie".

Takie wsparcie niemieckich mediów skomentował na Twitterze były szef polskiej dyplomacji, Witold Waszczykowski.

Poparcie propagandy niemieckiej dla politycznej kampanii Tuska w Polsce. Za chwile te instrukcje pisane tam już po polsku ukażą się w mediach w Polsce. Wiecie Państwo w jakich mediach

- napisał Waszczykowski, okraszając wpis uśmiechniętą ikonką.

Zachodnim sąsiadom przyznać trzeba, że są tam także komentarze krytyczne wobec "wujka Donalda". "Frankfurter Allgemeine Zeitung" stwierdza, że "zwycięstwo narodowych konserwatystów z PiS" to efekt poprzednich "osiągnięć" Tuska na arenie krajowej. Powrót do polskiej polityki "postaci z przeszłości" nazywa zaś oznaką słabości Platformy Obywatelskiej.

 Źródło: niezalezna.pl, dw.com, Twitter

 

#Platforma Obywatelska #Niemcy #media #Donald Tusk

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wideo