Tajemnice sędziego, agenta Łukaszenki » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Nie zrozumiał, czy sobie żartuje? Tusk do Kaczyńskiego: Przepraszam, Jarku

"Przepraszam, Jarku. A teraz datę i miejsce debaty poproszę. Z góry dziękuję" - napisał na Twitterze Donald Tusk. Lider Platformy Obywatelskiej, odnosząc się do słów prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego.

Donald Tusk
Zbyszek Kaczmarek / Gazeta Polska

W sobotnim wywiadzie w Radiu RMF FM lider PiS Jarosław Kaczyński pytany, czy zgodziłby się na udział we wspólnej debacie z Donaldem Tuskiem odparł, że lider PO musiałby najpierw przeprosić "przede wszystkim za to, że jest autorem wielkiej degradacji polskiego życia publicznego, degradacji języka i tej straszliwej fali nienawiści, która została wywołana". "Gdyby powiedział przepraszam, bo ma za co przepraszać, to oczywiście bym się zgodził" - powiedział prezes PiS.

Dodał, że debata miałaby sens, "gdyby Tusk wezwał do tego, żeby zaniechać "ośmiu gwiazdek" czy brzydkich słów i powiedział, że byliśmy w błędzie, trzeba wrócić do normalnych relacji w życiu publicznym".

W odpowiedzi na te słowa, lider autor książki "Szczerze" napisał w południe na Twitterze:

Przepraszam, Jarku. A teraz datę i miejsce debaty poproszę. Z góry dziękuję.

Post Tuska skomentowała osoba prowadząca konto "Ruch Ośmiu Gwiazdek", oznaczając Radosława Fogla z prośbą, by ten wydrukował Jarosławowi Kaczyńskiemu odpowiedź Tuska.

"Usuńcie konto" - odparł wicerzecznik PiS, przytaczając kluczowy fragment wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego: "Dodał, że debata miałaby sens, "gdyby Tusk wezwał do tego, żeby zaniechać 'ośmiu gwiazdek'".

 

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP, twitter.com

 

#Jarosław Kaczyński #Donald Tusk

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo