Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

"Nasz człowiek w Warszawie" ponownie w telewizji. Tusk zaproszony na debatę. Czy przyjdzie?

"Nasz człowiek w Warszawie" - film Marcina Tulickiego o prorosyjskich działaniach byłego premiera Donalda Tuska za czasów rządów PO-PSL znów zostanie wyświetlony w TVP. Dzieje się to po tym, gdy na jaw wyszło, że Tusk chce zablokować emisję filmu. Lider Platformy Obywatelskiej dostał zaproszenie na debatę, ale niewiele wskazuje na to, by skorzystał. My przypominamy, że film można obejrzeć też w Telewizji Republika.

Donald Tusk i Władimir Putin
Presidential Press and Information Office CCA 4.0 via Wikipedia Commons

Nasz człowiek w Warszawie” to film wyemitowany w kwietniu 2022 r. dotyczący powiązań Donalda Tuska. Dokument przedstawia archiwalne wypowiedzi Tuska z czasu, gdy jako premier odpowiadał za politykę zagraniczną. Portal TVP Info niedawno poinformował, że  Donald Tusk pozwał TVP, dyrektora TAI Jarosława Olechowskiego i red. Marcina Tulickiego za film "Nasz człowiek w Warszawie". 

Raczej nie takiej reakcji oczekiwał lider PO, bo film zyskał nowych widzów. Dodatkowo, zostanie wyemitowany także w TVP 1 i TVP Info już dziś o godz. 21.25. Po filmie odbędzie się debata. Co ciekawe, zaproszono na nią także Donalda Tuska, ale ten od dłuższego czasu odrzuca zaproszenia do telewizji publicznej. Czy tym razem przyjdzie?

Nie zanosi się na to. Rzecznik Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec stwierdził, że "z TVP Info rozmawiać będziemy w sądzie". Wygląda więc na to, że nie dowiemy się od samego zainteresowanego, co miał na myśli Tusk, wygłaszając prorosyjskie wypowiedzi.

"Nasz człowiek w Warszawie" także w Telewizji Republika

Film Marcina Tulickiego "Nasz człowiek w Warszawie" był pokazywany także przez Telewizję Republika i jest dostępny na Youtube tej stacji, gdzie obejrzano go już ponad 144 tys. razy. W rozmowie z Marcinem Tulickim w Republice redaktor Tomasz Sakiewicz zapowiedział, że film na antenie tej telewizji także będzie powtarzany. 

W tej samej rozmowie w Telewizji Republika redaktor Tulicki zapowiedział, że powstanie druga część filmu o Tusku. Zobaczmy więc jeszcze raz część pierwszą: 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Nasz Człowiek w Warszawie #Donald Tusk

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo