Na marszu Tuska Kołodziejczak odwołuje się do.... Gierka. "Pomożecie? Pomożemy!"

Nowy pupil Donalda Tuska, znany ze swoich prorosyjskich poglądów lider Agrouniii Michał Kołodziejczak wygłosił przemówienie na wiecu totalnej opozycji w Warszawie. Aatmosfera i obecność polityków Lewicy poniosła polityka tak bardzo, że zaczął odwoływać się do haseł znanych z czasów komunizmu. - Pomożecie?! - krzyczał. - Pomożemy! - odpowiadał mu tłum.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Kołodziejczak wygłosił przemówienie na otwarciu marszu Tuska
fot. Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

Hasło "Pomożecie? Pomożemy!" stało się znane jako część przemówienia Edwarda Gierka, który był pierwszym sekretarzem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej (PZPR) w latach 70. XX wieku.

Hasło to padło 18 grudnia 1970 roku podczas wydarzeń, które stały się znane jako Grudzień '70 podczas protestów robotniczych, które wybuchły głównie w Gdańsku, Gdyni i Szczecinie. Protestujący domagali się podwyżek płac, poprawy warunków pracy i innych reform gospodarczych. W odpowiedzi na te protesty, Gierka wygłosił swoje przemówienie, które miało na celu uspokojenie sytuacji i przekonanie protestujących do zakończenia strajków. To tam padły te sławne słowa komunistycznego polityka. 

Teraz hasło to próbował zagospodarować lider Agrounii Michał Kołodziejczak, który teraz udając wielkiego postępowca, postanowił uśmiechnąć się do postkomunistów i użył znanego hasła Edwarda Gierka. 

W samo południe na Rondzie Dmowskiego w Warszawie zebrali się uczestnicy zainicjowanego przez lidera PO Donalda Tuska "Marszu Miliona Serc"; manifestanci przejdą ulicami Marszałkowską, Świętokrzyską, Jana Pawła II aż do Ronda "Radosława".

 

 Źródło: Niezalezna.pl

 

#Donald Tusk #Edward Gierek #AGROUnia #Michał Kołodziejczak #Marsz miliona serc

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Adrian Siwek
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo