Przekaż 1,5% na media Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy! Dowiedz się więcej »

Krystalizuje się program PO? Grabowski: „Wycofać programy socjalne. Natychmiast!” [WIDEO]

"Należałoby wycofać programy socjalne - bezskuteczne. Np. 500 plus dla najbogatszych. Natychmiast! Drenujemy pieniądze od biedniejszych do najbogatszych. Takich programów jest dużo" - mówił Bogusław Grabowski, były członek Rady Polityki Pieniężnej w Radiu Zet. Czyżby właśnie tak kształtował się program opozycji na kolejne wybory? A przecież Donald Tusk zapewniał, że programy socjalne zostaną zachowane...

Bogusław Grabowski
twitter.com/@Gosc_RadiaZET

Dziś Grabowski w Radiu ZET odniósł się do programów socjalnych wprowadzonych przez rząd. Pytany o to, czy Polskę nie stać na tak rozbudowane programy socjalne, czy trzeba je ograniczyć, odparł: "Tak".

Wypowiedź Grabowskiego zamieszczono na Twitterze "Gość Radia ZET". W reakcji na nią rzecznik PiS Rafał Bochenek napisał na Twitterze:

"Rysuje się nam powoli program Platformy Obywatelskiej..."

Złoty środek zdaniem Grabowskiego...

Grabowski w internetowej części programu "Gość Radia ZET" mówił, że ma jedną receptę, "żeby sobie wszyscy liderzy opozycji uświadomili (...) w jakiej poważnej sytuacji jesteśmy i żeby zrozumieli siebie nawzajem".

"Ale nie na tej zasadzie, że niech partia "Razem" zrozumie, że musi zawiesić na kołek swój program. Bo również Platforma Obywatelska musi zrozumieć, że jest znaczna część elektoratu, która tę partię popiera. Muszą razem usiąść i muszą powiedzieć tak: realizujemy wybrane, najbardziej celowane programy socjalne, których teraz nie ma np. takim programem jest wspieranie samotnie mieszkających emerytów" 

– powiedział Grabowski.

Wskazał, że jednocześnie należałoby wycofać te programy socjalne, które są bezskuteczne.

"Np. 500 plus dla najbogatszych. Natychmiast! (...) 500 złotych dla kogoś, który zarabia 10-20 tys. na pierwsze dziecko, czy nawet na drugie?! Przecież to nie zmienia jego sytuacji, a w masie to bardzo dużo zmienia. Drenujemy pieniądze od biedniejszych do najbogatszych. Takich programów jest dużo. 13. i 14. emerytura – tzw. przecież to nie są emerytury - to trzeba włączyć do normalnych świadczeń, normalnie indeksować, a nie pokazywać takie polityczne wziątka na zasadzie: zbliżają się wybory - tak, jak robi to Prawo i Sprawiedliwość - no to w sierpniu albo wrześniu wypłacimy tą tzw. 14."

- powiedział.

A co z wiekiem emerytalnym?

Pytany, czy wydłużenie wieku emerytalnego jest nieuniknione, Grabowski odparł "tak".

Zdaniem byłego członka RPP, gospodarka musi być oparta "na prywatnych podmiotach działających na rynku konkurencyjnym, a nie państwowych, upolitycznionych, działających w warunkach monopolu". Dopytywany, jakie firmy zostawiłby w rękach państwa, wskazał, że "tylko najbardziej strategiczne".

"Nie widzę powodu, żeby w długim okresie jakiekolwiek były. Nawet firmy zbrojeniowe w Stanach Zjednoczonych są prywatne. Lotniska, wiadukty i autostrady"

- podkreślił Grabowski.

Internauci nie wytrzymali!

Po tym, jak nagrania obiegły przestrzeń medialną, w sieci pojawiło się wiele komentarzy. Oczywiście - nieprzychylnych Grabowskiemu. 

Poniżej kilka przykładów:

 

 Źródło: niezalezna.pl, Twitter.com, PAP

 

#opozycja #polityka #Polska #Platforma Obywatelska #Bogusław Grabowski

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
az
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo