Kontrowersyjna inwestycja Trzaskowskiego. Paraliż centrum Warszawy?

Stołeczny ratusz ogłosił przetarg na przebudowę ul. Marszałkowskiej na odcinku pomiędzy ul. Królewską a pl. Bankowym. Zniknie jeden pas jezdni, powstaną na nim miejsca postojowe. A na chodniku, na którym obecnie parkują auta, zostanie wyznaczona ścieżka rowerowa. Inwestycję Rafała Trzaskowskiego krytykują radni PiS, twierdząc, że doprowadzi to do paraliżu centrum miasta.

Rafał Trzaskowski
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Zmiana dotknie zachodnią stronę ul. Marszałkowskiej. Ratusz chwali się, że wybudowana zostanie droga dla rowerów, która od al. "Solidarności" do ul. Elektoralnej poprowadzi między budynkami a parkingiem na pl. Bankowym, a następnie wzdłuż Marszałkowskiej poprowadzi obok chodnika.

- Sam chodnik zostanie wyremontowany, aby piesi nie musieli już poruszać się po wyeksploatowanym i wątpliwym estetycznie asfalcie. Przestrzeń na szerszy chodnik zostanie uzyskana dzięki przeniesieniu parkowania na jeden z pasów szerokiej jezdni. Kierowcy będą zatrzymywać samochody na wyznaczonych miejscach postojowych, zamiast na trotuarze

 - przekazał ratusz. Oznacza to zwężenie jezdni o jeden pas.

Na pl. Bankowym zmniejszy się liczba miejsc parkingowych. Z około 100 miejsc parkingowych pozostanie 55 miejsc, w tym 2 dla osób niepełnosprawnych.

Na Marszałkowskiej pojawi się za to zieleń. Odcinek od ul. Królewskiej do pl. Bankowego upiększą 63 drzewa (29 platanów klonolistnych, 16 miłorzębów japońskich i 18 wiśni ptasich) oraz krzewy (8824 rośliny), byliny (15 167) i pnącza (1311). Łączna powierzchnia nowych nasadzeń wyniesie 2592 m kw.

Z pomysłem zwężenia ul. Marszałkowskiej nie zgadzają się radni PiS.

- To bardzo kontrowersyjna decyzja

 - powiedział wiceprzewodniczący miejskiej komisji Infrastruktury i Inwestycji radny Maciej Binkowski. "W tym momencie zwężanie ulicy Marszałkowskiej w połączeniu z przebudowanym placem Pięciu Rogów i zapowiadaną przebudową ulicy Kruczej i Alei Jerozolimskich, to jest doprowadzenie do całkowitego paraliżu centrum" - podkreślił.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Warszawa #Rafał Trzaskowski #Marszałkowska

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo