Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

Kolejny pokaz „klasy” Sikorskiego. „Walczyłem z Rosją, jak pan Ozdoba jeszcze plemnikiem nie był” [WIDEO]

Radosław Sikorski, znany ze swoich - mówiąc wprost - niekulturalnych i prostackich wręcz wypowiedzi, dał kolejny popis. Mianowicie, podczas rozmowy z lokalnym portalem tugazeta.pl w niesmaczny wręcz sposób odniósł się do ostatniej konfrontacji z Jackiem Ozdobą (Suwerenna Polska) podczas konferencji prasowej w Łodzi. "Ja walczyłem z Rosją, jak pan jak Ozdoba jeszcze plemnikiem nie był" - rzucił w pewnym momencie były minister spraw zagranicznych. "Żenada" to chyba najbardziej trafne w tym przypadku określenie.

Radosław Sikorski
fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

W piątek podczas konferencji prasowej byłego szefa MSZ Radosława Sikorskiego i Aleksandry Wiśniewskiej, kandydatki Koalicji Obywatelskiej do Sejmu, pojawił się Jacek Ozdoba, poseł z ramienia Suwerennej Polski. Przerwał on monolog polityków opozycji, wręczając przygotowany dla byłego ministra "prezent". Była to koszulka jednego z niemieckich klubów sportowych (Schalke Gelsenkirchen) z logiem Gazpromu.

"Pasuje panu, naprawdę"

Później, na profilu Ozdoby pojawił się prześmiewczy wpis, nawiązujący właśnie do tej sytuacji.

Zabolało...

To najwyraźniej dotknęło, a wręcz uraziło Sikorskiego, który z uśmiechem na twarzy, próbując zachować zimną krew, pytał lokalnego dziennikarza: "Chciałbym wiedzieć, czy pan Ozdoba nie powinien być wtedy w pracy. On jest wiceministrem. Wziął urlop, czy robił to w ramach godzin pracy? Przyjechał za swoje?".

"Oni uważają, że państwo to oni i że można nieproszonym wcinać się komuś w konferencję prasową. Myślę, że wykorzystałem szansę, żeby im powiedzieć, żeby się przyznali, kto i ile wziął za te wizy. A on (Ozdoba – red.) jakieś głupoty próbował opowiadać"

– mówił dalej europoseł KO.

I wtedy wypalił: "Ja walczyłem z Rosją, jak pan jak Ozdoba jeszcze plemnikiem nie był". Fragment ten mogą usłyszeć Państwo w minucie 4:31: 

 

Czyżby? Fakty ujawniane co i rusz w ramach serialu dokumentalnego "Reset" wskazują jednak na coś innego. A na pewno nie na "walkę z Rosją".

 Źródło: niezalezna.pl, onet.pl

 

#Radosław Sikorski #Polska #polityka #jacek ozdoba #Suwerenna Polska #opozycja

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Anna Zyzek
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo