Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Klęska Koalicji Obywatelskiej w sejmiku dolnośląskim. Kandydat na marszałka bez głosów... swoich radnych

Michał Jaros nie został wybrany na marszałka województwa dolnośląskiego, choć Koalicja Obywatelska ma najwięcej radnych w sejmiku. Jak się jednak okazało, nawet nie wszyscy radni KO zagłosowali za Jarosem. Sytuacja w sejmiku stała się patowa już na samym początku kadencji.

Koalicja Obywatelska
fot. Fotomag - Gazeta Polska

Wybory samorządowe do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego wygrała Koalicja Obywatelska, zdobywając 15 mandatów; 13 radnych ma PiS, Trzecia Droga zdobyła 4 mandaty (dwa mandaty przypadły samorządowcom z PSL i dwa Polsce 2050 Szymona Hołowni), Bezpartyjni Samorządowcy - 3, a Lewica - 1.

Dziś próbowano wybrać marszałka województwa. Ale sejmik nieoczekiwanie odrzucił kandydaturę przewodniczącego dolnośląskiej PO posła Michał Jarosa. Jarosa poparło 12 radnych z 35 obecnych na sesji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego; przeciwko było 21, dwa głosy był nieważne.

Oznacza to, że troje radnych KO nie poparło kandydata z własnej partii!

Później wiceminister infrastruktury, szef regionalnego PSL Paweł Gancarz został zgłoszony na funkcję marszałka województwa dolnośląskiego. Kandydaturę Gancarza zgłosił urzędujący marszałek Cezary Przybylski (Bezpartyjni Samorządowcy). PSL i Bezpartyjni Samorządowcy utworzyli w poniedziałek wspólny klub w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, który liczy pięciu radnych – dwóch z PSL oraz trzech z Bezpartyjnych Samorządowców. Ostatecznie Gancarza wybrano marszałkiem województwa.

- To de facto druzgocąca porażka przewodniczącego dolnośląskich struktur PO Michała Jarosa - powiedział w Telewizji Republika Janusz Życzkowski. - Ta sytuacja to kubeł zimnej głowy na rozgrzane głowy Platformy Obywatelskiej - dodał.

OGLĄDAJ NA ŻYWO TELEWIZJĘ REPUBLIKA:

 Źródło: niezalezna.pl, Telewizja Republika

 

#Michał Jaros #Koalicja Obywatelska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo