Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Gdula i jego ślad węglowy. Pytany o zakup elektryka, przyznaje: Nie chcę tyle wydawać. Poczekam, aż stanieją

Trzeba odchodzić od tych źródeł emisji, które są duże - przekonywał dziś poseł Lewicy Maciej Gdula. Ten sam polityk użytkuje dwa auta spalinowe. I to nie byle jakie, bo w kolekcji jest poczciwe Subaru Outback oraz ogromny SUV Volvo XC90. Gdula ze spalinówek na rzecz elektryków na razie nie zrezygnuje, bo - jak tłumaczy - "czeka, aż stanieją".

We wtorek Rada UE przyjęła rozporządzenie określające bardziej rygorystyczne normy emisji CO2 dla nowych samochodów osobowych i dostawczych. Zakłada ono 100-proc. redukcję emisji dwutlenku węgla w przypadku nowych pojazdów po 2035 roku. Miałoby to oznaczać brak możliwości rejestracji takiego samochodu.

Za rozwiązaniem gremialnie opowiada się Lewica – zarówno parlamentarna, ale też jej reprezentacja w Parlamencie Europejskim. Dziś o zaostrzenie prawa pytany był poseł Lewicy Maciej Gdula – prywatnie użytkownik spalinowych crossovera Subaru Outback oraz SUV-a Volvo XC90.

- Trzeba odchodzić od tych źródeł emisji, które są duże. Transport jest takim źródłem, bo odpowiada za 20 proc. całej emisji. W tym aż 70 proc. to emisje z samochodów spalinowych indywidualnych - przekonywał dziś polityk w studiu RMF FM.

- Dlaczego chcemy zmusić ludzi do tego, a nie skłonić? Pan zakupi sobie samochód elektryczny? - pytał prowadzący.

- Pewnie nie. Nie chcę wydawać tyle. Poczekam, aż stanieją

-wypalił Gdula.

Jak jeszcze tłumaczył zasadność przyjętego prawa?

 Źródło: niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
am
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo