4 czerwca rozpocznie serię protestów? Nitras wzywa miliony Polaków do wyjścia na ulicę. Co ze słowami Tuska?

Politycy Platformy Obywatelskiej kontynuują podgrzewanie emocji przed czerwcowym "Marszem Tuska". Od piątku robią to przy użyciu komisji ds. zbadania rosyjskich wpływów w Polsce, która może ujawnić prawdziwe powiązania poprzedniego rządu z Kremlem. Przedstawiciele wspomnianej partii przekonują, że powołanie organu to czysto polityczny atak. Sławomir Nitras zapewnia, że Polacy pokażą swój sprzeciw na wydarzeniu w Warszawie, sugeruje jednak, że może to być początek czegoś większego.

Sławomir Nitras
Fot.Tomasz Jędrzejowski/ Gazeta Polska
"Myślę, że Polacy przemówią 4 czerwca i po 4 czerwca będą przemawiać każdego dnia. To zbyt poważna sprawa, żeby nie zareagować. Miliony ludzi na ulicach powinny powiedzieć, że się na to nie zgadzają"

– mówił na antenie RMF FM Sławomir Nitras odnosząc się do powołania komisji ds. zbadania rosyjskich wpływów w Polsce. W poniedziałek Andrzej Duda podpisał ustawę w tej sprawie, którą polityk PO nazywa "z gruntu bolszewicką i putinowską". "Ci, którzy to zaproponowali, to są naprawdę siewcy sowieckich zwyczajów, sowieckich wzorców w Polsce" - dodał.

Warto dodać, że zaraz po przyjęciu ustawy przez Sejm, szef PO Donald Tusk groził, że osoby, które opowiedziały się za powołaniem komisji "będą tego bardzo, bardzo żałowali". On również chciał ratować frekwencję na czerwcowy "Masz Tuska". "Było 100 powodów, żeby wyjść na ulicę i protestować przeciwko temu, co się dzieje w Polsce. To jest 101. powód" - mówił.

Jak to się ma do czasów, gdy sam był premierem? Nijak. W 2012 roku udzielił wywiadu Telewizji Polskiej - reprezentowanej wówczas przez Piotra Kraśkę -, w którym stwierdził, że "dialog jest zawsze lepszy niż ulica". "Każdy, kto jest odpowiedzialny za rząd, woli dialog niż protesty społeczne" - mówił.

"Dla mnie każda możliwość rozmowy i dialogu jest 100-krotnie lepsza niż konflikt, czy wyjście na ulicę"

– zapewniał.

 

 Źródło: rmf24.pl, niezalezna.pl

 

#Sławomir Nitras #Donald Tusk #Marsz Tuska

Mateusz Święcicki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo