Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Kontrola posłów nic nie dała, teraz Tusk rzuca groźbami. „Będą tego bardzo, bardzo żałowali“

Patrzenie politykom na ręce nie wystarczyło - wbrew woli Donalda Tuska Sejm opowiedział się za powołaniem komisji ds. zbadania rosyjskich wpływów. Po porażce podczas głosowania, szef PO postanowił posunąć się do gróźb. Głośny moment wykorzystał także do ratowania frekwencji swojego marszu.

Donald Tusk grozi politykom, którzy zagłosowali wbrew jego woli
Facebook/PlatformaObywatelska
Chciałem zobaczyć twarze tych, którzy po raz kolejny złamali konstytucję, złamali dobre obyczaje i fundamentalne zasady demokracji ze strachu przed utratą władzy, ze strachu przed ludźmi i ze strachu przed utratą władzy po wyborach

– mówił Donald Tusk w Sejmie zaraz po tym, jak wynikiem 234 do 219 (1 się wstrzymał) posłowie opowiedzieli się za powołaniem komisji do spraw zbadania wpływów rosyjskich.

Posłów głosujących za komisją nazwał "tchórzami", którzy "chcą wyeliminować swojego najgroźniejszego przeciwnika" i jak zapewnił, odpowiedzią jego polityków będzie odwaga. Po nieudanym dla Tuska głosowaniu, nie zabrakło jednak gróźb.

"Ci, którzy dzisiaj zagłosowali za złamaniem Konstytucji, będą tego bardzo, bardzo żałowali"

– powiedział szef PO.

Porażka w Sejmie była też okazją do ratowania frekwencji zaplanowanego na 4 czerwca marszu. Tusk ocenił, że to właśnie to wydarzenia będzie "najlepszą odpowiedzią, na to co się właśnie stało". 

Było 100 powodów, żeby wyjść na ulicę i protestować przeciwko temu, co dzieje się w Polsce. To 101. powód, który jest równie ważny jak poprzednie. Jeszcze raz wszystkich zapraszam. Chciałbym, żeby cała Polska zobaczyła, że nie ma zgody Polaków na likwidację polskiej demokracji, o którą całe pokolenia walczyły z taką determinacją

– powiedział szef PO.

Warto przy tym dodać, że 4 czerwca dla Donalda Tuska to data nieprzypadkowa. 31 lat temu, tego samego dnia, to on zachęcał do liczenia głosów, aby obalić rząd Jana Olszewskiego, który chciał dokonać lustracji rosyjskich agentów w polskim Sejmie.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Donald Tusk #Platforma Obywatelska #Komisja ds. zbadania rosyjskich wpływów

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Mateusz Święcicki
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo