Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Niepokojące informacje z Sejmu. Wezwano pogotowie do kolejnego z protestujących rolników

Kolejny głodujący w Sejmie rolnik w Sejmie zasłabł i wezwano do niego karetkę pogotowia - poinformowano w Telewizji Republika. To już trzeci rolnik z protestu głodowego, który musi zostać zaopatrzony przez służby medyczne.

Protest rolników
fot. - Telewizja Republika

9 maja grupa 11 rolników rozpoczęła protest w Sejmie domagając się rozmowy z premierem Donaldem Tuskiem o unijnym Zielonym Ładzie. Do Sejmu weszli na przepustki zgłoszone przez Konfederacje i PiS. Tydzień temu rozpoczęli strajk głodowy.

W sobotę dwóch protestujących musiało przerwać głodówkę. Jak powiedział Mariusz Borowiak ze Związku Rolniczego Orka, rolnicy, którzy trafili do szpitala, zostali nawodnieni i podano im lekarstwa. "Zaproponowano im dalszą hospitalizację, ale poczuli się na tyle dobrze, że chcieli wrócić do Sejmu, jednak Straż Marszałkowska ich nie wpuściła" - dodał Borowiak.

Jak poinformowała Telewizja Republika, zasłabł kolejny z głodujących rolników. W poniedziałkowy wieczór wezwano do niego karetkę pogotowia. Po badaniach, zdecydowano się go zabrać do szpitala.

- Obowiązkiem tych, którzy sprawują władzę, jest rozmowa z obywatelami. Takie traktowanie protestujących jest niezrozumiałe, szokujące - skomentował w Telewizji Republika prezydencki minister Wojciech Kolarski.

 Źródło: Telewizja Republika

 

#protest rolników #protest #rolnicy #bezprawie Tuska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mk
Wczytuję ocenę...
Wideo