Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

NASZ NEWS. Jest oskarżony ws. śmierci 16-latki, teraz ma zostać wiceprezydentem Warszawy!

Tomasz Mencina, były burmistrz dzielnic Ursynów i Bielany, jest przymierzany do odbjęcia stanowiska wiceprezydenta Warszawy - ustalił portal Niezalezna.pl. O tej kontrowersyjnej postaci głośno było kilka lat temu, kiedy jako burmistrz dzielnicy Bielany zasiadł wraz z innymi bielańskimi urzędnikami na ławie oskarżonych w sprawie śmierci 16-letniej rolkarki.

Tomasz Mencina, Rafał Trzaskowski, Michał Żebrowski
screen - facebook.com/t.mencina

Mencina zostanie wiceprezydentem Warszawy? 

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że Tomasz Mencina, polityk wokół którego w ubiegłych latach było wiele kontrowersji, jest przymierzany do objęcia stanowiska wiceprezydenta Warszawy. Ma on odpowiadać za drogi. 

Kim jest Tomasz Mencina? 

Tomasz Mencina to postać, o której obszernie pisała "Gazeta Polska Codziennie" w 2023 roku. W 2006 r. został on radnym dzielnicy Ursynów, następnie przewodniczącym rady dzielnicy, a w końcu objął fotel burmistrza Ursynowa. Z tym ostatnim stanowiskiem musiał się pożegnać na skutek afery związanej z budową Areny Ursynów. 

W niedługim czasie znalazł ciepłą posadę w miejskich wodociągach na stanowisku dyrektora biura organizacji i zarządzania. Późniejsza kariera Menciny ponownie przyniosła mu stanowisko burmistrza, tym razem w dzielnicy Bielany. Tu również nie miał szczęścia, gdyż zasiadł wraz z innymi bielańskimi urzędnikami na ławie oskarżonych w sprawie śmierci 16-letniej rolkarki, która zjeżdżając ścieżką rowerową w stawach Kellera, straciła równowagę i wpadła pod nadjeżdżający samochód. Na ścieżce rowerowej nie było tzw. włączenia w chodnik, znajdował się tam pas luźnej ziemi. Śledczy uznali, że burmistrz Bielan nie zapewnił bezpiecznego użytkowania obiektu budowlanego. Wciąż nie ma finału sprawy, Tomasz Mencina podkreśla, że stawiane mu zarzuty są fatalnym nieporozumieniem. Jego obrońca przedłożyła opinię biegłego, z której wynika, że za budowę ścieżki odpowiadał wydział infrastruktury, a nie zarząd dzielnicy.

Po zakończeniu pracy na Bielanach Mencina ponownie znalazł się w miejskich wodociągach, gdzie zasiadał w zarządzie od stycznia 2019 r. Traf chciał, że w latach 2019–2020 doszło do ogromnej awarii oczyszczalni ścieków Czajka.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Warszawa #Rafał Trzaskowski #Tomassz Mencina

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mm
Wczytuję ocenę...
Wideo