Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Komisja śledcza czy cyrk Jońskiego? Koalicjanci zgodni z opozycją. „To zwykła polityczna hucpa!”

Przesłuchania polityków PiS - Mateusza Morawieckiego oraz prezesa ugrupowania, Jarosława Kaczyńskiego przez komisję ds. wyborów korespondencyjnych to temat przewodni wielu politycznych rozmów. Nic dziwnego, igrzyska, jakie funduje zarówno świadkom, jak i polskiemu społeczeństwu, stojący na jej czele - Dariusz Joński, budzą mieszane emocje. A może ma to związek z trwającą w tle kampanii wyborczej do Europarlamentu?

Dariusz Joński
Zbigniew Kaczmarek - Gazeta Polska

Zgodność!

Na ten temat dyskutowano dziś na antenie Telewizji Republika w programie "Wysokie napięcie". O dziwo, reprezentanci wszystkich ugrupowań politycznych - byli ze sobą w tej kwestii zgodni - komisja Jońskiego to... teatr polityczny.

Jak przyznał Jan Kanthak z Suwerennej Polski - "każdemu uczestnikowi w komisji śledczej przysługuje doradca, za którego trzeba płacić. Na komisję wydaje się ogromne pieniądze".

"Mamy do czynienia z bardzo słabym teatrem. Prezes Kaczyński pokazuje, że przewyższa intelektualnie każdego, kto chce się z nim mierzyć"

– dodał.

Podobne zdanie na ten temat wyraziła Anna Kwiecień (PiS). 

"Ci panowie nie są przygotowani do tego, aby prowadzić przesłuchania na komisji. Potrafią tylko wyłączać mikrofony. Tusk postawił na słabych, ale za to krzykliwych i agresywnych polityków. To są osoby, które swoją politykę budują na agresji"

– mówiła, dodając, że "ludzie mają dosyć tej hucpy".

W opinii Wojciecha Kolarskiego, sekretarza stanu w KPRP - "komisje powstały, aby być narzędziem ataku na Zjednoczoną Prawicę. To tylko zagrywka polityczna".

"Te komisje się ośmieszają, prezentują niski poziom i brak kultury. Dzisiaj D. Tusk żałuję, że one powstały. Ośmieszają się za publiczne pieniądze"

– mówił.

Polityk Lewicy - Joanna Senyszyn również przyznała, że nie jest zwolenniczką prowadzenia komisji śledczych, ponieważ nie spełniają one swojej roli".

"W Sejmie jest coraz gorzej, ale to dotyczy całej rzeczywistości. Nie ma już języka dyplomatycznego i ten język debaty się pogarsza"

– wskazała polityk.

Niemal identycznie uważają politycy Polski 2050 oraz PSL.

Jolanta Milas przyznała, że "wielokrotnie zaznaczała, że ma wielki dystans do komisji śledczych".

"Te komisje źle funkcjonują, niczego nowego się nie dowiedziałam"

– stwierdziła.

Podsumowano też... Filiks

Zwrócono także uwagę na aroganckie zachowanie posłanki Filiks (KO) względem prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego.

"Nie podobało mi się sformułowanie, jakie pani poseł skierowała do p. Kaczyńskiego, nie było to na miejscu ze względu na wiek i pełnioną funkcję pana prezesa"

– mówiła polityk ludowców, Urszula Nowogórska.


Oglądaj Telewizję Republika:

 

 Źródło: niezalezna.pl, Telewizja Republika

 

#Telewizja Republika #bezprawie Tuska #Polska #polityka #rząd #Dariusz Joński

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Anna Zyzek
Wczytuję ocenę...
Wideo