Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Knajactwo z Chobielina. "Oksfordczyk" Sikorski do wiceministra: "Powiedz to knurze, co insynuujesz otwartym tekstem"

"Powiedz knurze to, co insynuujesz otwartym tekstem; Obiecuję dać szansę udowodnienia w sądzie" - takimi słowami do wiceministra spraw wewnętrznych i administracji, Macieja Wąsika, zwrócił się Radosław Sikorski, były szef MSZ, o którym w ostatnich tygodniach zrobiło się głośno za sprawą jego wpisu na Twitterze.

fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Były minister spraw zagranicznych, Radosław Sikorski, wielokrotnie raczył Twitterowiczów knajackim słownictwem kierowanym do swoich adwersarzy. Tym razem padło na Macieja Wąsika, wiceszefa MSWiA. Wąsik odniósł się na Twitterze do wpisu Donalda Tuska, który zapowiedział na wtorek konferencję prasową poświęconą sprawie afery taśmowej, którą "odgrzał" tygodnik Newsweek. 

Proszę zabrać na konferencję Radka Sikorskiego. Pewnie dziennikarze mają do niego kilka pytań na temat obcego alfabetu. Będzie? - zapytał wiceminister.

Na ten wpis zareagował Sikorski, zapowiadając sądową konfrontację i nie szczędząc obraźliwych określeń wobec Wąsika.

W sieci pojawiło się sporo komentarzy, m.in. autorstwa polityków PiS.

Głos zabrał również sam Maciej Wąsik, który przypomniał inną wypowiedź Sikorskiego, pochodzącą z nagranej rozmowy z biznesmenem Janem Kulczykiem.

O Sikorskim zrobiło się w ostatnich tygodniach głośno za sprawą wpisu, który zamieścił w związku z uszkodzeniem gazociągów Nord Stream na Bałtyku.

„Dziękuję, Stany Zjednoczone” - wpis Sikorskiego na Twitterze jest szeroko komentowany od Moskwy, przez całą Europę, aż po Waszyngton. Sugestia Radosława Sikorskiego, jakoby to Stany Zjednoczone odpowiadały za uszkodzenie gazociągów na Morzu Bałtyckim, spotkały się ze zdecydowaną odpowiedzią amerykańskiego Departamentu Stanu.

 - Idea, że Stany Zjednoczone w jakikolwiek sposób są zamieszane w ten prawdopodobny sabotaż gazociągów Nord Stream, jest niedorzeczna. To nic więcej niż funkcja rosyjskiej dezinformacji i tak powinna być traktowana 

- powiedział Ned Price, rzecznik instytucji.

 Źródło: niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mn
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo