Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »

Kamiński i Wąsik potwierdzają start w eurowyborach. A działania Hołowni oceniają krótko: "bezprawie"

Prezes PiS poinformował, że Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik wystartują w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Informację potwierdzili obaj politycy na antenie Telewizji Republika. Zaapelowali również o udział w głosowaniu, wskazując, iż "ważne, żeby ta frekwencja była duża".

Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik
Tomasz Adamowicz - Gazeta Polska

- Posłowie PiS Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik wystartują w wyborach do Parlamentu Europejskiego - poinformował prezes partii Jarosław Kaczyński.

Swój start obaj politycy potwierdzili na antenie Telewizji Republika.

- Dzisiaj Jarosław Kaczyński mówił o tym w Sejmie, że taką propozycję nam złożył i że pewnie na tych listach będziemy. W najbliższych dniach władze PiS będą zatwierdzały listy, upubliczniały je, więc w najbliższych dniach będzie to już oficjalnie. Ja mam osobiście rekomendację zarządu lubelskiego PiS, żeby z tego województwa kandydować

- mówił w programie Danuty Holeckiej Mariusz Kamiński.

Obaj politycy zaapelowali o głosowanie w wyborach do PE, wskazując, iż "ważne, żeby ta frekwencja była duża". 

- To jest tak ważne dlatego, że jest naszym elektoracie zniechęcenie UE i jest to w pełni uzasadnione, tylko UE nie jest czymś danym raz na zawsze w takim kształcie, UE można zmienić, tylko trzeba mieć odpowiednie siły. Polski komponent, polska delegacja powinna być jak najbardziej związana z naszą tożsamością narodową. Polska musi tam walczyć, by UE była unią niepodległych państw. Jest bardzo wiele do zrobienia. Im silniejsza będzie reprezentacja polskiej prawicy, tym bardziej mamy ogromną szansę na zamianę UE

- podkreślił Kamiński.

Zapowiedzieli jednak, że nie pozostawią głośnej sprawy w Polsce własnemu biegowi. 

- Nie odpuściliśmy. Ta sprawa będzie miała swój finał. Marszałek Hołownia dzisiaj zaczął mówić o pewnych okolicznościach, że dostał jedno orzeczenie sądu, a powinien dostać dwa. Zupełnie tego nie rozumiem. Hołownia popełnia przestępstwo, bo nie wykonuje orzeczenia sądu. Tak, jak prokurator próbował postawić nam zarzuty, bo rzekomo nie wykonywaliśmy orzeczenia sądu i poszliśmy głosować do parlamentu, tak na pewno nie wykonuje orzeczeń Sądu Najwyższego marszałek Hołownia i kiedyś będzie z tego rozliczony. My nie odpuścimy, bo to jest zwyczajnie bezprawie.

- dodał Maciej Wąsik. 

Marszałek Hołownia pytany na konferencji prasowej, co dzieje się w sprawie mandatu poselskiego po Macieju Wąsika i kiedy ewentualnie ten mandat zostanie obsadzony, odparł:

"Nic się nie dzieje. Mandat pana posła Wąsika wygasł w momencie, kiedy został (on) w grudniu ub. roku skazany prawomocnym wyrokiem sądu, a więc nie jest posłem. Natomiast obsadzenie tego mandatu będzie możliwe, kiedy odblokuje się sytuacja w Sądzie Najwyższym i uzyskam nie stanowisko tej izby, do której nie został ten wniosek (ws. mandatu Wąsika - red.) wysłany, tylko tej do której został wysłany".

Dodał, że "ma bardzo jasne stanowisko dwóch izb, z których jedna miała prawo orzekać w sprawie posła (Mariusza) Kamińskiego, a w sprawie posła Wąsika nie ma (tego stanowiska)".

OGLĄDAJ NA ŻYWO TELEWIZJĘ REPUBLIKA:

 Źródło: niezalezna.pl

 

#bezprawie Tuska #Mariusz Kamiński #Maciej Wąsik #wybory europejskie #Parlament Europejski

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Wczytuję ocenę...
Wideo