Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Kamiński i Wąsik powalczą o mandaty europosłów. Kaczyński: "To dobrzy kandydaci"

Posłowie PiS Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik wystartują w wyborach do Parlamentu Europejskiego - poinformował prezes partii Jarosław Kaczyński. Polityk wskazał, że "to są dobrzy kandydaci".

Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik
fot. Zbyszek Kaczmarek - Gazeta Polska

Dziennikarze w Sejmie pytali prezesa PiS, czy Kamiński i Wąsik znajdą się na listach wyborczych do PE. "Tak" - odparł Kaczyński.

Według niego "to są dobrzy kandydaci". "Ale na pewno potrzebne jest wyjaśnienie sytuacji, w której są dwa orzeczenia Sądu Najwyższego" - powiedział Kaczyński.

Prezes PiS zaznaczył, że "do Brukseli nie ucieka się przed odpowiedzialnością". "Tam uchylają immunitety szybciej niż tu, w Polsce" - dodał.

Do PE nie zamierza natomiast startować były premier Mateusz Morawiecki (PiS). "Ja swój start wykluczam" - powiedział Morawiecki, pytany o tę sprawę na środowej konferencji prasowej.

Na pytanie, kto będzie startował jako lider PiS na Górnym Śląsku, odparł: "Jeszcze 2-3 dni i pokażemy wszystkie listy". Dodał, że "będą to na pewno bardzo, bardzo mocne listy". "Zależy nam na tym, żeby każdy mógł walczyć, każdy mógł się sprawdzić” - zaznaczył.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Parlament Europejski #Mariusz Kamiński #Maciej Wąsik #Jarosław Kaczyński #PiS

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mm
Wczytuję ocenę...
Wideo